Zde jsou některé z nových funkcí Pixel Launcher v Androidu 15

Zde jsou některé z nových funkcí Pixel Launcher v Androidu 15

turecké liry; Dr

  • Google se připravuje na vylepšení animací a specifických funkcí Pixel Launcher v Androidu 15.
  • Aplikace Pixel Launcher spustí domovskou obrazovku a obnoví obrazovku na telefonech Pixel.
  • K dispozici je nová animace přejetí na domovskou stránku, která je rychlejší, nový adresní řádek na obrazovce Poslední, doporučení widgetů a další.

Aplikace, která zabírá domovskou obrazovku vašeho telefonu, se nazývá Launcher a díky přizpůsobitelnosti Androidu existuje spousta Launcherů pro domovské obrazovky Androidu, ze kterých si můžete vybrat. Většina lidí zůstává u výchozího spouštěče domovské obrazovky, který se v případě telefonů Pixel od Googlu nazývá Pixel Launcher. Pixel Launcher nemusí být tak přizpůsobitelný jako například Nova Launcher, ale s každým vydáním Androidu i nadále přidává nové funkce. Nadcházející aktualizace Android 15 nebude výjimkou, protože nová verze se připravuje na úpravu několika aspektů spouštění aplikací.

Pro začátek se Google chystá vyladit animaci, která se přehraje, když po aplikaci přejedete prstem nahoru a vrátíte se na domovskou obrazovku. Nová animace je rychlejší, plynulejší a lépe zvýrazní efekt přiblížení na pozadí. Zde je screencast porovnávající animaci přejetí prstem v systému Android 14 vs Android 15 Beta 1.

Dále se Pixel Launcher připravuje na vylepšení doporučení widgetů v Androidu 15. V současné době, když otevřete volič widgetů v Pixel Launcher, objeví se v horní části stránky zdánlivě náhodný widget. Neexistuje žádné skutečné vysvětlení, proč se Pixel Launcher rozhodl doporučit konkrétní widget, ale naštěstí s novým systémem doporučení budete mít na výběr více doporučení. Doporučení jsou navíc rozdělena do kategorií podle typu, takže je snadné najít widget, který nejlépe vyhovuje potřebám vaší domovské obrazovky.

Při testování jsem viděl tři kategorie doporučení: základy, sociální sítě a zábava. Rychlý pohled na kód Pixel Launcher však odhalí pět dalších kategorií, které se mohou objevit, včetně Health & Fitness, News & Magazines, Suggested for You, Your Relax Zone a Weather. Zajímavé je, že mi bylo doporučeno několik widgetů třetích stran, což naznačuje, že Pixel Launcher možná používá k doporučení nějaký algoritmický přístup, spíše než jen pevně zakódovaný seznam.

Android 14 QPR3 B 2 1 Pixel Launcher Widget Selector

Dalším vylepšením v Androidu 15 souvisejícím s widgety je přidání tlačítka „+ Přidat“ do voliče widgetů v Pixel Launcher. Toto tlačítko trochu usnadňuje přidání widgetu na domovskou obrazovku, protože již nebudete muset widget stisknout a podržet a poté jej přetáhnout. Případně stačí klepnout na „+ Přidat“ a Pixel Launcher automaticky přidá vámi vybraný widget na prázdné místo na domovské obrazovce.

Android 15 Beta 1 Pixel Launcher přidává widget

A konečně, Pixel Launcher v Androidu 15 se také připravuje na vylepšení uživatelského rozhraní Modern Display. Obrazovka Nedávné události, pokud jste to nevěděli, je ve skutečnosti spouštěna modulem v aplikaci pro spouštění systému s názvem QuickStep. Obrazovka posledních aplikací v systému Android 14 se skládá z vodorovného kruhu nedávno otevřených aplikací. To se v Androidu 15 nemění, ale co se mění, je způsob přístupu k nabídce, kde jsou tlačítka pro otevření informační stránky aplikace, vstup do režimu rozdělené obrazovky a pozastavení aplikace.

V systému Android 14 je tato nabídka přístupná dlouhým stisknutím ikony aplikace na obrazovce Nedávné aplikace. Některým uživatelům to nemusí být zřejmé, takže tyto zkratky úplně přehlédnou. Android 15 to může opravit přidáním malého vylepšení v horní části každé aplikace na obrazovce posledních aplikací. Tento panel obsahuje ikonu aplikace, její název a rozbalovací šipku, která otevírá výše uvedenou nabídku. Doufejme, že tato změna usnadní objevování těchto tlačítek.

READ  Hráči Random: Animal Crossing objeví neshody v nejnovější aktualizaci

Všechny změny v Pixel Launcher, které jsem zdokumentoval v tomto článku, ještě nejsou zavedeny v Androidu 15 beta 1. Aby byly viditelné, musel jsem ručně povolit některé příznaky. Je tedy pravděpodobné, že jedna nebo více z těchto změn nebude uvolněno ve stabilní verzi Androidu 15, která bude vydána později v tomto roce. Tyto drobné změny však zlepšují zážitek ze spouštění aplikace, takže nevidím důvod, proč je nezavést. Vzhledem k tomu, že Pixel Launcher se dodává pouze na zařízení Pixel společnosti Google, není jasné, kolik z těchto změn se dostane do spouštěče skladů v AOSP, takže se teprve uvidí, zda zařízení od jiných OEM dostanou ve svých verzích některou z těchto změn. Zahrnuje aktualizace systému Android 15.

Máte tip? mluvte s námi! Pošlete e-mail našim zaměstnancům na adresu [email protected]. Můžete zůstat v anonymitě nebo získat kredit za informace, je to vaše volba.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *