Trump a polský prezident jednají o členských státech NATO o zvýšení svých výdajů na obranu

Trump a polský prezident jednají o členských státech NATO o zvýšení svých výdajů na obranu

Michael M. Santiago/Getty Images

Bývalý prezident Donald Trump stojí s polským prezidentem Andrzejem Dudou v Trump Tower 17. dubna 2024 v New Yorku. Trump se setkal s prezidentem Dudou, oddaným zastáncem Ukrajiny, když se lídři Evropy a NATO připravují na možnost, že Trump v listopadu vyhraje prezidentské volby a vrátí se do Bílého domu.CNN

předchozí prezident Donald Trump A polský prezident Andrzej Duda Trump diskutoval o výdajích NATO na středeční večeři v Trump Tower v New Yorku, podle přečtení schůzky z Trumpovy kampaně.

manžel „Diskutovali jsme o návrhu prezidenta Dudy, aby země NATO utratily 3 % na svou obranu,“ uvádí kampaň. CNN dříve uvedla, že Duda vyzval všechny členské státy NATO, aby zvýšily své výdaje na obranu na 3 % HDP, oproti současnému příslibu 2 %.

Duda návrh zopakoval prezidentovi Joe Biden Během setkání 12. března řekl: „Před deseti lety byla dvě procenta v pořádku, nyní jsou potřeba tři procenta v reakci na rozsáhlou válku vedenou Ruskem za východními hranicemi NATO.

Kampaň uvedla, že během dvouapůlhodinového setkání Trump a Doda diskutovali také o válce mezi Ruskem a Ukrajinou a o válce mezi Izraelem a Hamásem na Blízkém východě.

Byl to Trump, předpokládaný kandidát Republikánské strany Kritika výdajů NATO na obranu. V únoru bývalý prezident řekl, že vyzve Rusko, aby „Cokoli sakra chtějí„Jakémukoli členskému státu NATO, který nedodržuje směrnice o výdajích na obranu, znepokojuje mnoho vůdců ve Washingtonu a Evropa.

Evropští diplomaté se připravují CNN minulý týden uvedla, že Trump pracuje na vztyčení mantinelů NATO a snaží se zajistit trvalou podporu Ukrajině v její válce s Ruskem pro Trumpův potenciální návrat do Bílého domu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *