Nová letecká společnost plánuje přímé lety z Joburgu do České republiky a Chorvatska

PRAGUSA.ONE

  • Začínající letecká společnost PRAGUSA.ONE plánuje provozovat přímé lety z Johannesburgu do Prahy v České republice a Dubrovníku v Chorvatsku.
  • Tato letadla budou obsluhována čtyřmi letouny Airbus A350-900 se vzácnou konfigurací jedné třídy.
  • Přestože majitel letadla v červnu řekl, že poletí na oblohu, současné cestovní obavy uprostřed globální epidemie Govt-19 zpochybnily plány PRAGUSA.ONE.
  • Další články najdete na www.BusinessInsider.co.za.

Ambiciózní nová chorvatská letecká společnost oznámila plány na zahájení přímých letů mezi Prahou a Dubrovníkem v Johannesburgu v České republice. Letecká společnost známá jako PRAGUSA.ONE plánuje létat do New Yorku, Los Angeles, Pekingu, Tokia a dalších.

Start-up, který doufá, že začne létat v červnu, je skeptický.

S výjimkou cestovních překážek vyvolaných epidemií zůstává letecký trh ve střední a východní Evropě nedostatečně rozvinutý.

Není také jasné, zda Jihoafričané budou mít silnou potřebu cestovat do střední a východní Evropy, která vyžaduje víza.

To však nezabránilo chorvatskému podnikateli Grasimirovi Putinskému přilákat investice do společnosti Prox, letecké společnosti Stratop, jejíž cílem je provozovat se na letištích Veklov Havel a Dubrovnik v Prox. Podle exkluzivního rozhovoru Putinský již obdržel nabídky od obou letišť a plánuje v dubnu požádat o osvědčení chorvatského leteckého provozovatele (AOC). Jednoduché létání. Putinsky je zakladatelem aplikace Air Ticket Arena, která nabízí možnost ucházet se o neprodané letenky pro letáky na poslední chvíli.

PRAGUSA.ONE – Kombinace „Prahy“ a historického názvu Dubrovníku „Ragusa“ navrhuje jedinečný obchodní model, který se vejde do čtyř letadel Airbus A350-900 s 251 sedadly „premium economy“.

Tato neobvyklá konfigurace v jedné třídě se vyznačuje jak komfortem, tak náklady mezi ekonomickou a business třídou, poskytuje další prostor pro nohy, prostorná sedadla a více prostoru pro ležení.

Putinský doufá, že do roku 2024 koupí tato letadla jedné třídy, ale mezitím plánuje pronajmout dvě letadla A330-300 a dvě letadla A350-900, která budou rozdělena mezi Prahu a Dubrovník.

READ  Český pár vyhrál 7. major turnaje Australian Open ve čtyřhře | Pro tenis

PRAGUSA.ONE Vzhledem k současné nejistotě týkající se omezení cestování uprostřed epidemie Covit-19 plánuje zahájit svůj první let v červnu, což letečtí experti označili za žádoucí.

„Rád se dívám na inovace v leteckém průmyslu, rád pracuji na takovém konceptu, nevím, jak může matematika dávat smysl,“ konstatuje autor cestopisů. Ben Schlubick„V reakci na letové plány PRAGUSA.ONE, které se do značné míry spoléhají na sezónní cestovní ruch.

Získejte denní aktualizace zpráv o svém mobilním telefonu. Nebo získejte to nejlepší z našeho webu, který vám poslal e-mail.

Přejděte na první stránku Business Insider Pro více příběhů.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *