Česko, Švédsko a Polsko si nezahrají v kvalifikaci mistrovství světa v Rusku

Ukrajinští obyvatelé se ukrývají ve stanicích metra

Lidé v Charkově, druhém největším ukrajinském městě, se uchýlili do stanic metra a místní úřady poskytly okamžité úkryty proti bombám uprostřed útoků ruských sil.

Lidé se uchýlili do kyjevské stanice metra poté, co ruské síly napadly Ukrajinu 24. února 2022.Vjačeslav Rathinský / Reuters

Podle zpravodaje NBC News Matta Bradleyho byla zastavena veřejná doprava a byly otevřeny turnikety jako úkryty. Přestože starosta trval na tom, že boje v oblasti kolem Charkova ustaly, žadatelé o azyl byli odříznuti od informací o tom, co se kolem nich děje.

„Je to velmi špinavá situace a nikdo přesně neví, co se děje před jejich obličejem,“ řekl Bradley.

Důstojník obrany USA: Rusové v raných fázích invaze vypálili více než 100 raket

V rámci zlepšování situace na Ukrajině řekl vysoký představitel obrany NBC News, že počáteční fáze ruské okupace Ukrajiny začala odpálením námořní a pozemní rakety ve 21:30.

Více než 100 ruských raket – včetně raket krátkého doletu, raket středního doletu, řízených střel, raket země-vzduch a námořních raket odpálených z Černého moře – bylo vypuštěno na začátku Salva, uvedl úředník.

Cíle jsou zatím vojenská a protivzdušná obrana, tábory, muniční sklady a 10 letišť, uvedl úředník s tím, že na žádné straně neexistuje jasné pochopení počtu obětí.

Po ruském útoku na Mariupol na Ukrajině dne 24. února 2022 se ze základny protivzdušné obrany valil dým.Jevgenij Maloletka / AB

Pozemní infiltrace začala z Běloruska v 5:00 a přesunula se na severozápad do Kyjeva. Ve stejnou dobu ruské jednotky vstoupily do Charkova na padácích.

Plný rozsah elektronického boje (rušení) a kybernetických útoků ještě není funkční, ale stále je lze používat.

Rusko použije námořní raketové údery k zacílení vládních budov, včetně center civilního obyvatelstva, s odvoláním na americké odhady o dalších krocích Ruska.

Úředník uvedl, že do oblasti ve čtvrtek pozdě dorazí několik amerických stíhaček F-35: dvě do Estonska, dvě do Litvy a dvě do Rumunska. Ve čtvrtek navíc do oblasti létalo 32 vrtulníků Apache, počasí ale mohlo přílet některých zdržet.

Úředník uvedl, že od invaze neměli ministr obrany Lloyd Austin a sbor náčelníků generálních štábů generál Mark Millie žádný kontakt se svými ruskými protějšky.

READ  7 2,7 miliardy žaloby na Fox News

Společné prohlášení G-7 říká, že Putin „znovu zavedl válku v Evropě“.

Světoví vůdci sedmi skupin ve čtvrtek odsoudili Putina a vyzvali Rusko, aby okamžitě stáhlo své jednotky z Ukrajiny.

„To zásadně změnilo euroatlantickou bezpečnostní situaci,“ uvedli ministři zahraničí G7 ve společném prohlášení. „Prezident Putin znovu zavedl válku na evropském kontinentu. Postavil se na špatnou stranu dějin.“

Lídři souhlasili se sankcemi v jednotném postoji proti Putinovi a zopakovali podporu Ukrajině, přičemž přítomnost Ruska na Krymu označili za „ilegální“ okupaci. Odsoudili zapojení Běloruska a připomněli zemi její „mezinárodní závazky“.

„Důrazně odsuzujeme tento útok a vyzýváme všechny partnery a členy mezinárodního společenství, aby stáli bok po boku s Ukrajinou a vystoupili proti tomuto nehoráznému porušení základních principů mezinárodního míru a bezpečnosti,“ řekl. Uvedeno v prohlášení.

Ukrajinská invaze ovlivňuje americko-ruskou vesmírnou spolupráci

Ruská invaze na Ukrajinu již nyní vyvolává napětí ve vesmírném společenství, což z něj činí jednu z mála globálních arén, kde Spojené státy a Rusko stále spolupracují.

A Prohlášení bylo zveřejněno ve středu na TwitteruDmitrij Rogozin, generální ředitel ruské vesmírné agentury, poukázal na napětí, ale řekl, že si spolupráce s NASA váží.

„Velmi si vážíme našeho profesionálního vztahu s NASA, ale jako Rus a občan Ruska nejsem příliš potěšen zjevným nepřátelstvím Spojených států vůči mé zemi,“ uvedl Rokosin v překladu.

Rogosovo „Sláva Rusku!“ Tweetoval to. V pondělí poté, co ruský prezident Vladimir Putin pronesl v televizi projev s nepravdivými tvrzeními, že Ukrajina byla „historicky ruskou zemí“, nepravdivými tvrzeními, že země padla do rukou neonacistů a zkorumpovaných „hraček“ ovládaných Západem.

NASA v prohlášení uvedla, že agentura provádí operace vesmírných cest jako obvykle: „NASA pokračuje ve spolupráci s Roskosmosem a našimi dalšími mezinárodními partnery v Kanadě, Evropě a Japonsku na udržení bezpečného a nepřetržitého provozu mezinárodních vesmírných stanic.“

Ukrajinský velvyslanec požaduje přísnější sankce proti Rusku

Ukrajinská velvyslankyně ve Spojených státech Oksana Markarová ve čtvrtek uvedla, že Rusko bombardovalo jejich letiště, sklady, nemocnice a civilní infrastrukturu.

Markarová v rozhovoru s novináři na ukrajinské ambasádě ve Washingtonu vyzvala mezinárodní společenství, aby vytvořilo „protiputinovskou koalici“, a vyzvala Západ, aby okamžitě uvalil na Rusko tvrdé sankce.

READ  Tendons, EY a White & Case pracují na restaurování českého vzduchu

„Závisí na tom budoucnost světového řádu,“ řekla Markarová.

Ukrajinská velvyslankyně ve Spojených státech Oksana Markarova hovoří na ukrajinské ambasádě ve Washingtonu dne 24. února 2022. Generálmajor Boris Kremenecký, bezpečnostní úředník na ukrajinské ambasádě, stojí vlevo s Markarovou.Patrik Semansky / AB

Markarová požádala o další pomoc s obrannými schopnostmi a humanitární pomocí, ale Ukrajina „neočekává, že by za nás někdo bojoval“.

Dodal, že ruská jednotka se po ruských jednotkách vzdala ukrajinské armádě s tím, že nevěděl, že byli do země přivezeni, aby zabíjeli Ukrajince.

NBC nemohla tento požadavek ověřit.

„Chráníme svůj domov a nepřestaneme,“ řekla Markarová.

Ruské dezinformace a propaganda narůstaly s eskalací konfliktu na Ukrajině

Pokus Ruska šířit dezinformace a propagandu o své invazi na Ukrajinu prostřednictvím internetu a zahraničních i domácích médií začal před týdny – a nyní se očekává, že bude eskalovat, jak konflikt začne.

Falešní informátoři říkají, že viděli společné úsilí ruských vůdců a provládních médií protlačit falešný příběh o důvodech invaze na Ukrajinu, a očekávají, že mezinárodní tlak a dokonce i určitá domácí ruská opozice vůči válce poroste. .

„Budeme svědky velkého útoku,“ řekla Jane Litviněnková, vedoucí výzkumná pracovnice Shoransteinova centra pro média, politiku a veřejnou politiku na Harvardově univerzitě. „Na to musíme být připraveni.“

Litviněnko řekl, že lidé by měli být připraveni na všechny druhy dezinformací a propagandy, včetně použití skutečných obrázků a videí k podněcování dezinformací.

Přečtěte si celý příběh zde.

Ukrajinský prezident varoval, že ruské síly se snaží zmocnit se jaderné elektrárny v Černobylu

Rusko je od pádu „železné opony“ izolované, říká Zhelenský

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve své poslední čtvrteční aktualizaci sdělil podrobnosti o vojenských protestech civilistům a zároveň vyzval ruské občany, aby na protest proti Putinovi ustoupili.

Zelenskyj ocenil práci ukrajinských sil na ruských hranicích a v telegramu komentoval, že boje na jihu země byly „komplikované“. Vyjádřil důvěru v bezpečnost své země.

„Zvuky, které dnes slyšíme, nejsou jen střely, výbuchy a rakety – je to zvuk padající železné opony a uzavření Ruska před zbytkem civilizovaného světa,“ řekl Zhelenský.

READ  Olympijský basketbal-američtí muži padli do Francie při první prohře od roku 2004

Zopakoval svou výzvu ukrajinským občanům, aby pomohli regionálním bezpečnostním složkám, a požádal každého, kdo má vojenské zkušenosti, aby se v tomto úsilí představil. Želenskij, který přeložil do ruštiny, vyzval světové vůdce k sankcím jako odvetu za Putinovu vojenskou akci. Vyzval Rusy, aby vyjádřili svůj odpor, a označil navrhované sankce za „nejmocnější“ ve světových dějinách.

„Chci, abyste svůj případ umístili na Rudé náměstí a do velkých ulic Moskvy, Petrohradu a dalších měst v Rusku. Nejen na Instagram,“ řekl Zelenskyj. „Rusko je nyní izolováno od zbytku světa.“

Důstojník obrany USA: Rusové dělají „tah“ v Kyjevě

Ruská invaze na Ukrajinu se zatím soustředila na tři hlavní osy útoku – všechny podle odhadů směřují k dobytí klíčových populačních center – a Putinovy ​​síly „dělají tah v Kyjevě“, řekl NBC vysoký bezpečnostní činitel. Zprávy.

První osou je přístup z jihu na sever z Krymu do Geršonu; Druhou osou je severo-střední a jižní přístup z Běloruska do Kyjeva; Třetí osa se vyskytuje kolem Charkova, která vede ze severovýchodu na jih, kde v současnosti probíhají tvrdé boje, uvedl úředník.

Úředník informaci zveřejnil v rámci operativní aktualizace situace na Ukrajině.

Oficiální představitel řekl, že Rusko „dělá tah na Kyjev“, což naznačuje, že americké hodnocení Putinova záměru bylo „odříznout hlavu vlády a nastolit vlastní režim“.

„Zatím nejsme překvapeni, co dělají,“ řekl úředník. „Je to velmi v souladu s očekáváním.“

Úředník uvedl, že dosavadní kroky Ruska ukazují, že jeho invaze je stále v plenkách. Ruská vojenská akce může zahrnovat několik fází, ale Spojené státy v současné době nevědí, kolik fází bude invaze trvat – ani jak dlouho tyto fáze potrvají.

Bankovní systém Swift by mohl být použit jako bariéra proti Rusku. co to je

Prezident Joe Biden v posledních týdnech vyhrožoval ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi „vážnými ekonomickými důsledky“ a „sankcemi, které nikdy neviděl“, pokud Rusko napadne Ukrajinu.

Nyní, když Putin podnikl vojenskou akci proti Ukrajině, by Biden a jeho spojenci z USA mohli Rusku uložit jednu z nejpřísnějších finančních sankcí: jeho vyloučení z bankovního systému SWIFT.

Ale přitom někteří finanční analytici říkají:Jaderná varianta„Byl by to bezprecedentní krok proti jedné z největších světových ekonomik.

Swift, také známý jako Asociace pro finanční telekomunikace mezi Světovými bankami, je finanční instituce založená v roce 1973 se sídlem v Belgii. Dohlíží na něj Belgická národní banka ve spolupráci s americkou centrální bankou, Bank of England a dalšími významnými centrálními bankami včetně Evropské centrální banky.

Přečtěte si celý příběh zde.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *