Zde je návod, jak doma narovnat zkreslené vinylové desky

Jako milovník hudby je jednou z mých oblíbených věcí procházení použitých desek v mém místním obchodě s deskami. Tento typ lovu se většinou vyplatí, když najdete naprostý klenot rekordu. Možná je to něco, co jste léta hledali, nebo možná úplně nový objev, který upoutal vaši pozornost.

Nejhorší na procházení košů použitých záznamů je uvědomit si, že použitý, ale slušně vypadající záznam je zdeformovaný. Když k tomu dojde, máte několik možností. Záznam můžete vrátit v depresi a doufat, že najdete další kopii v dobrém stavu, nebo můžete záznam urovnat sami. Pokud se po letošním Dni prodejen rekordů ocitnete v této situaci, můžeme vám pomoci.

Záznamy se mohou vlivem kombinace tepla a tlaku zkreslit. Pokud tedy své vinyly skladujete nesprávně tím, že je ohýbáte pod úhlem, skládáte je na sebe nebo necháváte své desky vystavené přímému slunečnímu záření nebo vysokému teplu, může se stát, že si svou sbírku vinylů neúmyslně pokřivíte.

Pokud chcete vinylové desky narovnat sami, máme několik návrhů. Chcete-li získat další hudební tipy, zde jsou nejlepší přehrávače gramofonů roku 2024. Pokud raději posloucháte hudbu digitálně, zde jsou nejlepší služby streamování hudby roku 2024.

Použijte tlak a čas

Pokud nechcete riskovat opětovné zahřívání vinylu (o tom si povíme později), můžete vinyl vyrovnat pomocí několika knih a velké trpělivosti.

Co musíte udělat, je vzít zkroucený vinyl a umístit ho mezi dvě těžké knihy (předpokládejte velké knihy s pevnou vazbou). Budete se také muset ujistit, že váš registr je čistý a bez nečistot.

podle Marleyho dům, prodejce gramofonů, bude tato metoda trvat dlouho. Pokud budete postupovat podle této metody, budete čekat týdny nebo dokonce měsíce, než uvidíte nějaké výsledky, za předpokladu, že vše půjde podle plánu.

READ  Nintendo zrušilo nádherného ručně kresleného herního průvodce Kickstarter

Kupte si bubnovou rovnačku – nebo si zaplaťte profesionála

Další bezpečné možnosti jsou pořízení stroje na rovnání kmenů nebo zaplacení profesionála. Hoblíky na klády vás mohou stát hodně, ceny se pohybují od 3 000 USD do necelých 200 USD. Případně některé online služby vyřídí vaše záznamy za poplatek. Perfektní vinyl navždy Je to jedna z těchto služeb.

Doporučuji kontaktovat místní prodejny gramofonových desek a zjistit, zda vám mohou vinyl za poplatek narovnat. Podle mých zkušeností mají obchody s použitými deskami způsob, jak narovnat pokřivený vinyl, a to může být skvělá příležitost, jak podpořit vaše místní obchody.

S velkým rizikem je můžete upéct ve své troubě

Pokud teplo a tlak způsobily deformaci vašeho vinylu, je logické, že teplo a tlak jej mohou znovu zploštit. Jedná se o vysoce rizikovou, ale potenciálně vysokou metodu vrácení disků do správného zarovnání. Toto je velmi nukleární možnost, pokud jde o vyrovnání zkresleného registru, takže na to buďte opatrní Tímto způsobem můžete album trvale poškodit.

Nejprve najděte dvě skleněné tabule o rozměrech alespoň 12 x 12 palců, které se vejdou na vaši troubu. Každá z těchto částí bude umístěna na obě strany vašeho pokřiveného záznamu. Znovu se ujistěte, že je váš vinyl čistý a bez nečistot.

Předehřejte troubu na vůbec nejnižší teplotu, a jakmile trouba dosáhne minimální teploty, vložte skleněné panely s vinylem mezi ně do trouby, poté nastavte časovač na 30 minut a počkejte.

Po uplynutí 30 minut opatrně vyjměte sklo a vinyl z trouby a nechte je vychladnout na pokojovou teplotu, než vyjmete disk z mezi tabulemi skla – pro jistotu doporučujeme hodinu. Pak vyjměte desku z prostoru mezi sklem, překřížte prsty a položte ji na gramofon, abyste viděli, jak to zní.

READ  Divize 2 dostane zcela nový herní režim nejdříve „koncem roku 2021“.

Zde je důvod, proč je AT-LP60XBT perfektním gramofonem základní úrovně.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *