České dráhy 10hodinové zpoždění téměř způsobuje nepokoje

Poruchy trolejového vedení zdržely mnoho vlaků na Moravě o osm až deset hodin.

Rozzlobení cestující hlásili, že jim zaměstnanci Českých drah nepomohli, což vedlo zoufalé turisty téměř k výtržnostem.

V sobotu 6. srpna ráno prasklo trakční vedení v Brandýse nad Orlicí na Moravě a způsobilo velká zpoždění, která ještě znásobila narušení způsobené ranním vykolejením vlaku. Některým cestujícím byla poskytnuta náhradní autobusová doprava, ale ne tolik, aby je všechny odvezla do jejich destinací.

Známý český hudebník, komik a rozhlasová osobnost Michal Kavalčík referoval o nespokojenosti svých spolucestujících. Místo pomoci nespokojeným cestujícím na ně vlakoví dopravci zavolali policii.

Nejnepříjemnější bylo, že vlakový personál odmítl cestujícím poskytnout jakékoli informace. Odmítá jim sdělit nejen to, kdy bude vlak pokračovat v trase, ale i to, co se pokazilo. Nedostatečná byla i náhradní doprava zajišťovaná Českými drahami.

„Pošlete nám ještě nějaké autobusy, ať můžeme jet na Moravu. K vlaku, ze kterého vystoupilo 800 lidí, přijely tři autobusy. K získání České Třebové budou potřeba další tři,“ napsal Kavalčík v příspěvku na Instagramu.

Cestující se tím rozzuřeni začali bouřit. Čeští železničáři ​​místo toho, aby je zpacifikovali nebo jim nabídli pomoc, zavolali na bouřící se dav policii.

„Příjezd vlaku zpožděn o 600 minut“. Foto: Yann Montagnana

Podle cestujících, jejichž vlak uvízl v Nádraží Asti nad Orlisi (vzdušnou čarou asi 8,5 km od Brandise nad Orliší), zpoždění způsobilo téměř nepokoje. Jejich vlak měl do Prahy přijet v 8:00, ale ve 13:00 už cestující uvízli uprostřed ničeho na Moravě.

České dráhy jim nedokázaly zajistit náhradní dopravu a neposkytly jim vodu ani jiné zázemí. Asi největším zklamáním bylo, že zaměstnanci Českých drah nebyli k cestujícím upřímní ohledně důvodu zpoždění.

„[The] pracovníků [were] Většinou se před námi schovával, lhal nám a celé ty hodiny neprojevoval žádnou snahu,“ řekl Juza, další cestující.

READ  Objevte Královskou Českou republiku

Být zaseknutý uprostřed je dost frustrující. Nedostatek jídla a vody je věc druhá. Představte si, co se stalo, když vám nevyhnutelně došel toaletní papír…

Jedinou pomocí, kterou českou policii přivolali vlakaři, bylo potlačit nevyhnutelnou vzpouru nespokojených cestujících.

Vlak vezl turisty a cestující. Včetně rodin s dětmi.

Když byla zavolána policie, někteří cestující je konfrontovali.

„Stará Češka se nemohla starat o policisty ani o provozování vlaků – prožila komunismus a dva mladí místní policisté by ji nezastrašili ani proti ní nic neudělali,“ napsal Yan, jeden z dopadených turistů. Uprostřed toho.

S odvoláním na přítomnost dětí a seniorů uvedl, že situace je nebezpečná pro životy a životy lidí v ní uvězněných. Zuřil na policii jako na jedinou pohotovost, která na místo přijela.

„[I]Je to zázrak [no one] Zraněný. Můžeme vám poděkovat za vaši trpělivost a sebekontrolu. Říct tohle všechno mi pořád připadá neskutečné, abych byl upřímný.

Aby zranění cestujících nebylo málo, kolem 14:30 přijel vlak, který vyzvedl železniční personál. „Ostuda!“ Cestující se jim posmívali, když křičeli. a „Zaměstnanec měsíce!“ v nich.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.