Seth Dunwoody s irskými spoluhráči Cal Tutti, David Gaffney, Joseph Mullen a Patrick Casey po velkém vítězství na UCI Nations Cup v Česku (Foto: Brian Hayden)

Snová sezóna Setha Dunwoodyho dnes pokračovala v určitém stylu velkým vítězstvím v závodě UCI Nations Cup pro české juniory; Po velmi silném výkonu v dopoledním TT mladík odpoledne zvítězil v silniční etapě.

Dnešní vítězství navazuje na minulý týden na E3 Saxo Classic (1.1) v Belgii a bylo dosaženo po silné týmové práci jeho týmových kolegů z Team Ireland Cal Tuttiho, Davida Gaffneyho, Josepha Mullena a Patricka Caseyho.

Po 61,4 km dlouhém závodě z Routneys do Stetty dnes odpoledne na rovném terénu Dunwoody překonal své soupeře a porazil nejdelší sprint v řadě.

Dunwoody, junior druhým rokem soutěžící v této sezóně s týmem Cannibal B Victorious trade, vyvodil úsudek od belgického národního šampiona TT Alda Dailieua a Dánska Antona Louwa Larsena.

Vítězství bylo oslazeno minulý víkend, když Dán porazil Ira v cíli Fokker Slack Om Voenstrecht v Nizozemsku a upřel dvě vítězství Larssonu Dunwoodymu. Daň.

Vedení závodu Corse de la Pikes Juniors (2.Ncup) – Junior Peace Race – v Česku dnes pořádá mistr světa juniorů v silničním závodě a dnešní vítěz TT Albert Philipsen z Dánska.

Bude toho ještě hodně.