Přidání barevného nádechu na mapu Marsu, s laskavým svolením kosmické lodi Hope SAE

Přidání barevného nádechu na mapu Marsu, s laskavým svolením kosmické lodi Hope SAE

Od té doby, co 9. února 2021 vozítko Hope (Al-Amal) Spojených arabských emirátů bezpečně vstoupilo na oběžnou dráhu kolem Marsu, bylo zaneprázdněno pomocí svých palubních přístrojů k měření všeho, co mohou, nejen o atmosféře planety, ale také o jejím povrchu a jak se obojí sezónně mění. První měsíce výsledků tohoto podrobného snímku Marsu byly nyní zveřejněny v plné barvě březnový atlas Dobrý web a web PDF verze Atlas je ke stažení na webu.

Ačkoli Mise Emirates prozkoumat Mars Není první, kdo zachytil povrch Marsu nebo jeho roční období – s kontextovou kamerou Mars Exploration Orbiter (MRO) Context Camera (CTX), která nám poskytuje výsledek mnoha tisíc záběrů v Masivní monochromatická mozaika Na Marsu – Je dobré si připomenout, že naděje teprve začíná. Současný atlas je produktem přibližně 3 000 snímků pořízených z vícepásmové kamery Emirates eXploration Imager (EXI) (s prostorovým rozlišením lepším než 8 km), přičemž nové snímky se připravují.

Hope přešla 29. března z nižší oběžné dráhy 1 072 kilometrů na vyšší vědeckou dráhu, což orbiteru poskytlo dobrý výhled na sezónní posuny na Rudé planetě. V kombinaci s daty z jiných existujících drah Marsu bychom měli být schopni sestavit dosud nejpodrobnější atlas, a to ještě předtím, než se po povrchu Marsu rozběhnou další vrtulníky.


READ  Omicron a testovací logika

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *