Alžírsko: Zemi zasáhly lesní požáry, při nichž zemřelo 42 lidí, včetně vojáků

Od pondělního večera vypukly v lesních oblastech severního Alžírska desítky samostatných požárů a ministr vnitra Kamel Beldjoud obvinil žháře ze zakládání požárů, aniž by poskytl další podrobnosti k obviněním.

„Za vypuknutím asi 50 požárů současně v několika regionech mohou být pouze zločinecké ruce,“ řekl.

Minulý týden řídící letového provozu EU uvedl, že Středozemní moře se stalo epicentrem požárů Lesy se přehnaly obrovské požáry V Turecku a Řecku za pomoci vlny veder.

Obyvatelé regionu Tizi Ouzou v Kabylie použili větve stromů, aby se pokusili uhasit hořící skvrny lesa nebo vysypat vodu z plastových kontejnerů v zoufalé snaze uhasit požáry.

Obyvatelé Kabylie uvedli, že vojáci byli zabiti v různých oblastech, někteří se pokoušeli uhasit plameny a další poté, co byli přerušeni šířením plamenů. Ministerstvo obrany uvedlo, že další vojáci byli těžce popáleni.

Svědci uvedli, že mnoho domů bylo spáleno, protože rodiny prchaly do hotelů, ubytoven a univerzitních kolejí, a dodal, že viditelnost hasičů brání hustý kouř.

„Strávili jsme noc hrůzy. Můj dům byl úplně spálený,“ řekl Mohamed Qasi, který uprchl se svou rodinou z vesnice Azazka do hotelu.

Předseda vlády Ajman bin Abdel Rahman v úterý večer v rozhovoru pro státní televizi řekl, že počet obětí se zvýšil na 42, včetně 25 vojáků. Dodal, že vláda probíhá v „pokročilých jednáních s (zahraničními) partnery o pronájmu letadel a pomoci urychlit proces hašení požárů“.

Hasiči a armáda se stále snaží požár uhasit a Belgood uvedl, že prioritou je zabránit dalším obětem. Zavázal se postiženým odškodnit.

Malé požáry zničily od pondělního večera lesy v nejméně 16 okresech severoafrické země.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *