Britští zdravotníci oznámili, že případy hepatitidy u dětí mohou souviset s adenovirem

Od začátku roku bylo ve Spojeném království nejméně 111 dětí identifikováno s akutní hepatitidou, která se nezdá být ze skupiny virů hepatitidy jako nejpravděpodobnější příčina. Několik případů bylo hlášeno ve Spojených státech a dalších zemích po celém světě.

Téměř tři čtvrtiny z 53 dětí testovaných na adenoviry ve Spojeném království Pozitivně vráceno. Na druhou stranu virus, který způsobuje Covid-19, byl nalezen pouze u šestiny testovaných dětí – v souladu s úrovněmi komunitního přenosu ve Spojeném království.

Adenoviry tvoří velkou rodinu virů, které se mohou šířit z člověka na člověka a způsobit řadu onemocnění včetně běžného nachlazení a gastroenteritidy. Zřídka se uvádí jako příčina akutní hepatitidy u jinak zdravých lidí.

Tyto případy hepatitidy však přicházejí s tím, jak se v posledních měsících vystupňovalo šíření adenoviru, spolu s dalšími běžnými viry, které se rozmohly s ukončením preventivních opatření proti Covid-19 a chování, které drželo většinu bakterií na uzdě.

Poté, co během pandemie dramaticky poklesly, zdokumentované případy adenoviru se vrátily zpět a nyní jsou na úrovních vyšší, než jaké zažilo Spojené království před Covid-19.

Ačkoli se vyšetřování týká adenoviru, stále není jasné, jak může způsobit hepatitidu. Odborníci tvrdí, že virus může být jen jedním z faktorů, který vede k těmto případům, když se objeví spolu s něčím jiným.

„Může existovat kofaktor způsobující, že přirozený adenovirus vyvolá závažnější klinický obraz u malých dětí,“ uvedla NHS ve své zprávě. Technický brífink pondělí, „jako je zvýšená citlivost v důsledku snížené expozice během pandemie, předchozí virus SARS-CoV-2 nebo jiná infekce, souběžná infekce nebo dosud neobjevené toxiny. Případně může dojít ke vzniku nového kmene adenoviru s charakteristikami měnící se.“

Odborníci tvrdí, že další možností může být načasování. Děti, které jako děti měly obvykle mírné příznaky, mohou mít nyní, když jsou starší, závažnější reakce na viry.

READ  Varianta Omicron možná zachytila ​​kus viru běžného nachlazení

Britští vědci sledují konkrétní typ adenoviru kvůli údajům o vzorcích krve, ale jako potvrzení se budou muset podívat na jeho genetickou strukturu.

Podle Agentury pro zdravotní bezpečnost Spojeného království se případy většinou týkaly dětí mladších 5 let s průměrným věkem 3 let a vyšetřován je pouze „malý počet dětí starších 10 let“. Desítky se uzdravily a ve Spojeném království nebyla hlášena žádná úmrtí, ale 10 dětí vyžadovalo transplantaci jater.

v sobotu, Informovala o tom Světová zdravotnická organizace V 11 zemích bylo identifikováno nejméně 169 případů akutní hepatitidy u dětí, včetně nejméně 17 transplantací jater a jednoho úmrtí.

Ve Spojených státech byly možné případy zjištěny v Alabamě, Severní Karolíně a Illinois.

K této zprávě přispěla Brenda Goodmanová ze CNN.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.