Rozvíjející se trhy – Akcie a měny sledují čtvrtletní zisky podruhé za sebou

*

Dolar čeká na údaje o americké inflaci

*

Index MSCI Emerging Equities by měl v prvním čtvrtletí vzrůst asi o 4 %.

*

Měny rozvíjejících se trhů chtějí v prvním čtvrtletí získat přibližně 2 %.

*

Emise státních dluhopisů na rozvíjejících se trzích je na rekordní úrovni

Napsal Shrishi Sanyal

31. března (Reuters) – Akcie rozvíjejících se trhů v pátek rostly čtvrtou seanci v řadě a byly na dobré cestě k druhému čtvrtletnímu zisku, protože obavy z bankovní krize postupně odezněly a pozornost se přesunula na klíčová data o inflaci ze Spojených států a Spojených států. států. eurozóny.

Akciový index rozvíjejících se trhů MSCI v poslední době posílil o 0,5 % a očekává čtvrtletní nárůst o přibližně 4 %, což je méně než 9% zisk zaznamenaný v posledních třech měsících roku 2022, protože obavy z rostoucích úrokových sazeb a zpomalení utlumily optimismus ohledně vývoje. Globální aktiva, která fungovala v posledních měsících loňského roku.

Měny jsou také nastaveny na druhý čtvrtletní růst v řadě, přičemž index MSCI EMFX vzrostl v prvních třech měsících roku o téměř 2 %.

Rozvíjející se světové měny, včetně mexického pesa, jihoafrického randu a české koruny, patřily k nejlepším výsledkům za čtvrtletí díky své povaze vysoké výnosnosti.

Mark Hefflem, hlavní investiční ředitel UBS Global Wealth Management, doporučuje dlouhé pozice na rozvíjejících se trzích carry basket, přičemž poznamenává, že koš, který zahrnuje pesa, randy a koruny, „umožňuje investorům těžit z lepšího výhledu pro rozvíjející se trhy s vysokými nominální úroková sazba.“

Carry trade je obchodní strategie, která zahrnuje půjčování si za nižší úrokovou sazbu a investování do aktiva, které nabízí vyšší míru návratnosti.

Pozornost se později během dne přesune na dolar, protože se očekává, že údaje ukážou, že spotřebitelské ceny v USA, s výjimkou kolísavých cen potravin a pohonných hmot, zůstaly v únoru ve srovnání s předchozím měsícem nezměněny.

READ  Shrnutí demokracie: Tady ve střední Evropě historie těžce visí

Data ukázala, že inflace v eurozóně v březnu klesla rekordně nejvíce, ale růst jádrových cen zrychlil, což pravděpodobně posílilo argument pro další zvyšování sazeb ze strany Evropské centrální banky.

Rand se vůči dolaru držel stabilně a prodloužil zisky poté, co Jihoafrická rezervní banka ve čtvrtek překvapivě zvýšila svou klíčovou úrokovou sazbu o 50 bazických bodů výše, než se očekávalo, na 7,75 %.

Ruský rubl byl vůči dolaru stabilní, ale vůči euru ustoupil z nejnižší úrovně za více než 11 měsíců.

Mexické peso vyhlíží zisky na další den poté, co tamní centrální banka ve čtvrtek zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů na 11,25 %, ale ohledně budoucích pohybů úrokových sazeb nabrala holubičí tón.

Samostatně, dluh na rozvíjejících se trzích v místní měně se zdál být připraven poskytnout čtvrtletní výnosy ve výši 4,8 %, čímž překonal 10letý americký pokladniční poukaz. V čele skupiny jsou Kolumbie, Maďarsko a Chile se zisky kolem 10 % nebo více, což je široce vidět díky cyklům zvyšování sazeb.

GRAFIKU výkonnosti FX rozvíjejících se trhů v roce 2023 viz http://tmsnrt.rs/2egbfVh GRAFIKU výkonnosti indexu MSCI Emerging Markets Index v roce 2023 naleznete na https://tmsnrt.rs/2OusNdX

Pro nejdůležitější zprávy z rozvíjejících se trhů

Zpráva o středoevropském trhu viz

Pro zprávu o tureckém trhu viz

Pro zprávu o ruském trhu viz (Zpráva Shriyashi Sanyal v Bengaluru; Editace Subhranshu Sahu)

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *