Zájem veřejnosti o změnu klimatu v České republice dramaticky klesá – Brněnský deník

DŘekl, že počet lidí byl „Ne In all interest“ loni vzrostl z 12 % na 21 %. Fotografický kredit: KB/BD.

Praha 8. prosince (ČTK) – Podle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) klesl podíl lidí zajímajících se o problém klimatických změn na zhruba 39 %, o 15 procentních bodů méně než v letech 2021 a 2020. . ) byl včera uvolněn ČTK. Naopak počet „nezájemců“ se za poslední rok zvýšil z 12 % na 21 %.

Většina lidí (86 %) věří, že se klima za posledních 100 let změnilo, podobně jako v předchozích průzkumech. Tři pětiny z nich se domnívají, že lidská činnost podstatně nebo podstatně přispívá ke změně klimatu.

Pouze 42 % těch, kteří změnu klimatu uznávají, však souhlasí s tím, že její dopad na Českou republiku bude negativní. Třetina věří, že změna ovlivní zemi v dobrém i špatném smyslu, zatímco 7 % věří, že dopad bude pozitivní.

Ve srovnání s rokem 2020 se podíl lidí, kteří si myslí, že dopad bude pozitivní i negativní, vzrostl o 7 pb, zatímco počet těch, kteří tvrdí, že bude pouze negativní, se snížil o 12 pb.

Pětina respondentů průzkumu CVVM nepřebírá osobní odpovědnost za změnu klimatu, zatímco 35 % ano.

67 % respondentů souhlasí s tím, že změnu klimatu lze zpomalit, pokud změní své chování, zatímco pouze 4 % věří, že ji lze zcela zastavit. Posledně uvedené číslo od roku 2020 klesá.

Podíl Čechů, kteří se obávají dopadů změny klimatu, se ale postupem času také snížil na 58 %, tedy zhruba stejně jako v roce 2021, ale o 9 pb méně než v roce 2020.

Průzkum CVVM probíhal od 8. září do 8. listopadu na vzorku 800 osob starších 15 let.

READ  Louis Enrique nabízí aktualizaci Anshu Fotti před střetem Španělska s Českou republikou


https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/01/snow-brno-weather-nature-hill-credit-KB-BD-1024×683.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/01/snow-brno-weather-nature-hill-credit-KB-BD-150×100.jpgČTKČeská republika / SvětČeská republika, novinkyZa poslední rok se počet „nezájemců“ zvýšil z 12 % na 21 %. Fotografický kredit: KB/BD. Praha 8. prosince (ČTK) – Podíl zájemců o problém klimatických změn klesl na zhruba 39 %, což je o 15 procentních bodů méně.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *