Bývalý hráč NHL Zack Kassian podepsal smlouvu s českým týmem Sparta Praha

Dlouholetý brusič NHL zažívá nový start na druhé straně rybníka.

HC Sparta Praha z české extraligy v neděli oznámila podpis bývalého útočníka NHL Jacka Kassiana do konce sezony 2023-24. Jde o první smlouvu bývalého Windsor Spitfire s evropským klubem.

Vyhlášení přišlo při domácím utkání Sparty proti HC Oceláři Třinec, které nabudilo přes 15tisícový dav. Podle Simona Semberga, generálního ředitele Alliance European Hockey Clubs, Braha průměrně více než 11 000 na zápas.

Neexistují žádné podrobnosti o tom, kdy bude Kassian debutovat s týmem, ale jeho přírůstek do jednoho z nejhistoričtějších týmů v Evropě bude klíčem k tomu, aby se dostal na šampionát.

Další zápas Sparty hraje ve středu večer, kdy hostí Bílí Tygři Liberec. Braha je aktuálně druhý v extralize s bilancí 30-12, šest bodů za prvním Dinamem Burdubice.

Cassian v této sezóně nehrál v NHL, protože byl vyřazen z PTO během přípravné sezóny s Anaheim Ducks, kteří v říjnu oznámili svůj odchod z NHL.

Cassian zažívá hroznou kampaň 2022-23 s Arizona Coyotes, kde 33letý hráč vstřelil pouhé dva góly v 51 zápasech, což vede Coyotes k vykoupení AAV v posledním roce jeho čtyřleté smlouvy. Hodnota 3,2 milionu dolarů.

Cassian odehrál 12 sezón v NHL, předtím, než se přestěhoval do Arizony, se zastavil v Buffalo Sabres, Vancouver Canucks a Edmonton Oilers. V 661 zápasech si rodák z Windsoru připsal 92 gólů a 111 asistencí, z toho šest gólů a tři asistence ve 45 zápasech play off.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *