Záchranáři vylovili 27 těl při sesuvu půdy v Indii a mnozí se stále pohřešují | Zprávy

Záchranáři vylovili 27 těl při sesuvu půdy v Indii a mnozí se stále pohřešují |  Zprávy

Desítky se stále pohřešují od sesuvu půdy, který ve středu večer zasáhl vesnici Ershalwadi ve státě Maháráštra v okrese Raigad.

Stovky záchranářů vytáhly 27 těl, když procházejí čtvrtým dnem pátrání po několika lidech, které se stále pohřešují poté, co silné monzunové deště vyvolaly masivní sesuv půdy ve vesnici v západní Indii, uvádí úředník.

A osud 78 lidí je stále nezvěstný od doby, kdy sesuv půdy zasáhl ve středu večer vesnici Ershalwadi v okrese Raigad, asi 80 km od Bombaje, hlavního města státu Maháráštra.

Úředníci uvedli, že nejméně 17 ze 48 domů ve vesnici bylo zcela nebo částečně pohřbeno pod sutinami.

„Zatím jsme napočítali 27 mrtvých těl a 50 až 60 lidí se stále pohřešuje, ale záchranné práce na místě čelí mnoha problémům,“ řekl v neděli agentuře AFP Yogesh Mohs, úředník v Raigadu.

Indická rodina pláče po sesuvu půdy způsobeného silnými dešti v okrese Raigad v západní Maháráštře v Indii. [Imtiyaz Shaikh/Anadolu Agency]

Úředníci uvedli, že úsilí brzdí poloha na vrcholu kopce a obtížný terén.

„Čelíme obrovské výzvě, že nemůžeme nést těžkou techniku, a proto se vše dělá ručně,“ řekl místním médiím Pramod Kumar Singh z Národní síly reakce na katastrofy (NDRF).

Z úpatí kopce trvá cesta do Irshalwadi asi 90 minut pěšky. Záchranná agentura uvedla, že přívalový déšť a hrozba dalších sesuvů půdy přes noc přerušily záchranné operace.

Mezi mrtvými jsou čtyři děti, uvedla tisková agentura Press Trust of India s tím, že se podařilo zachránit 75 lidí. Čtyři lidé byli převezeni do nemocnice.

Indický meteorologický úřad uvedl Maháráštru do pohotovosti, protože tento stát minulý týden nadále zasáhly deště. Média uvedla, že místní vlaková doprava byla na několika místech přerušena, voda tekla do stanic a přes koleje.

Záchranáři kráčejí směrem k místu sesuvu půdy v okrese Raigad, západní Maháráštra, Indie [Rafiq Maqbool/AP Photo]

Rekordní monzunové deště zabily v severní Indii za poslední tři týdny více než 100 lidí, uvedli úředníci, protože přívalové deště způsobily kolaps silnic a zřícení domů.

READ  MAAE uvedla, že Ukrajina požádala o pomoc při ochraně jaderných elektráren

Indie pravidelně zažívá silné záplavy během monzunového období, které trvá od června do září a přináší nejvíce ročních srážek v jižní Asii. Deště jsou kritické pro plodiny živené deštěm pěstované během sezóny, ale často způsobují vážné škody.

Vědci tvrdí, že monzuny jsou kvůli změně klimatu stále nestálejší, což vede k častým sesuvům půdy a bleskovým záplavám v severních Himalájích v Indii.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *