Jak a kdy sledovat meteorický roj Perseid

Perzeidy jsou považovány za nejlepší meteorický roj roku, bude vrcholit ve středu večer a ve čtvrtek před úsvitem.

s půlměsícem měsíc Brzy ležel, obloha nahoře země Za co bude tma NASA Říká, že špičkové hodiny sledování jsou mezi půlnocí místního času a úsvitem 12. srpna.

Ohnivá koule plápolající po texaské obloze

Zatímco prohlížení bude nejlepší na severní polokouli, na jižní polokouli bude vidět několik Perzeid, přičemž žádný z nich nebude vidět pod asi 30 ° jižní šířky, Podle agentury.

Vize také klesá kvůli světelné znečištění A Perseid maximální ceny ve městech Jen jednu nebo dvě za hodinu.

Jinde, pod temným venkovským nebem, pozorovatelé oblohy Může vidět téměř jednu za minutu v blízkosti maximální doby aktivity a až 40 perzeid za hodinu.

Ti, kteří sledují ze svých čtvrtí, které mají jasnější oblohu, pravděpodobně uvidí v průměru jednu každých šest až sedm minut.

Meteority se objevují, když Země prochází proudem trosek komety 109P/Swift-Tuttle a její meteority-většina z nich má velikost hrášku-vytváří „jasné hvězdy“, když hoří v atmosféře planety.

Tyto meteory se objevují na noční obloze Země od poloviny července, přičemž se objevily první Zahlédnuto 26. července.

Zdá se, že Perseidy vyzařují ze souhvězdí Perseus, neboli „zářivá“ sprcha, ale Je vidět, jak překračuje oblohu kdekoli rychlostí 37 mil za sekundu.

V této 30sekundové expozici zachycené kruhovou čočkou typu rybí oko proudí meteor po obloze během každoročního meteorického roje Perseid v pátek 12. srpna 2016 ve smrkovém knoflíku v Západní Virginii.
(NASA/Bill Ingalls)

meteorické roje Také známý pro ohnivé koule, která může trvat déle než průměrná meteorická série.

Pokud zúčastněné strany zmeškají Perseidy v noci z 11. na 12. srpna, bude následující noc také dobrou příležitostí být svědkem nebeské události a pozorovatelům se doporučuje, aby svým očím poskytli nějaký čas na přizpůsobení se temnotě.

READ  Poslední kapalná voda na Marsu tekla asi před 2 miliardami let

KLIKNĚTE ZDE PRO APLIKACI FOX NEWS

Navíc, Meteorologické hodinky NASA Po celou noc od 11. srpna od 22:00 do 5:00 PT se v něm koná živé vysílání Perseid a plánuje to zkusit znovu ve stejnou dobu v noci 12. srpna, pokud je obloha zatažená.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.