Xiaomi 14 Ultra je vybaven šestilamelovou mechanickou clonou ve fotoaparátu

Xiaomi 14 Ultra je vybaven šestilamelovou mechanickou clonou ve fotoaparátu

Představení velkého Mobile World Congress společnosti Xiaomi je Xiaomi 14 Ultra. Jedná se o prvotřídní vlajkovou loď přirozeně Nepřichází do USA, ale je k dispozici v Evropě za 1 499 EUR (1 624 USD).

Nechme specifikace z cesty: Toto má 120Hz, 3200 x 1440 OLED displej, Snapdragon 8 Gen 3 SoC, 16 GB RAM, 512 GB úložiště a 5 000 mAh baterii. 90wattové drátové „HyperCharge“ vybije baterii telefonu z 0 na 100 procent za 33 minut, zatímco 80wattová bezdrátová verze nabije telefon za 46 minut.

Xiaomi je velmi hrdé na to, že všechny čtyři strany obrazovky jsou zakřivené. Celá obrazovka se zvedá a z hliníkového těla vycházejí bubliny. Xiaomi říká, že sklo má „Hluboce se zakřivuje kolem všech čtyř stran a rohů a vytváří hladce elegantní zakřivený tvar.„Fotografie, videa, webové stránky a aplikace očekávají, že budou zobrazeny na rovném povrchu, takže zakřivené displeje zkreslují obraz, na který se díváte, a naštěstí někteří výrobci od této myšlenky začínají upouštět. Udělat z obrazovky velkou skleněnou bublinu také znamená máte nyní čtyři skleněné rohy na přední straně telefonu, takže ho neupusťte!

Stejně jako Xiaomi 13 Ultra celý zadní design napodobuje klasický 35mm fotoaparát obalený kůží, koneckonců fotoaparát nese značku „Leica“. Zadní strana je vyrobena z „veganské kůže“, neboli speciálně upraveného plastu (hej, některé z těch starých fotoaparátů také používaly umělou kůži!) a hledáček je obří kruh, který slabě evokuje běžnou čočku fotoaparátu.

READ  Příliš mnoho špatných rozhodnutí vedlo k havárii Tesly Model S

Zaměření na fotografii znamená návrat „profesionální sady fotoaparátu“, díky níž telefon vypadá jako skutečný fotoaparát. Sada se skládá ze dvou částí; Prvním je pouzdro, které přidává montážní kroužek kolem nárazu fotoaparátu, takže na něj můžete nasadit krytku objektivu nebo filtr fotoaparátu. Druhou polovinou sady je nástavec pro grip fotoaparátu, který přidává 1 500 mAh baterii a fyzické ovládací prvky fotoaparátu, jako je dvoustupňové tlačítko spouště, které může spouštět automatické ostření, tlačítko záznamu, páčka obousměrného zoomu a přizpůsobitelné číselník. Stejně jako minulý rok, i toto dělá telefon Koukni se Jako vážnější fotoaparát, ale je to jen pro vzhled – to, co dělá tradiční fotoaparát dobrým, je větší hledáček, a to je stále jen běžný, velmi malý objektiv pro fotoaparát smartphonu.

Stále přicházejí divadelní kamerové pořady Šest čepelí Variabilní clona pro hlavní fotoaparát. Stejně jako tradiční fotoaparát je v hlavní čočce malá mechanická clona se šesti lamelami, kterou lze otevřít a zavřít pro nastavení clony vašeho snímku. Minulý rok měl Xiaomi podobný systém, ale používal pouze dvě čepele a mohl se zacvaknout pouze mezi režimem 'otevřené čepele' f1.9 a režimem 'zavřené čepele' f4.0. Se šesti lamelami získáte „plynulou proměnnou clonu“, která vám umožní vybrat jakýkoli bod v rozsahu clonového čísla telefonu.

Stále se jedná o malý objektiv fotoaparátu telefonu, takže rozsah f-stop je velmi malý, pouze f1,63 až f4,0. Na DSLR se změnou clony změní hloubka ostrosti fotoaparátu, přičemž užší clona propustí méně světla výměnou za ostré zaostření. Širší clona poskytne jasnější snímky s menším ohniskovým rozsahem, což můžete využít pro jemné bokeh efekty na pozadí. To vše je v DSLR s normálním rozsahem f-stop, jako je F1,4 až F22. Na fotoaparátu chytrého telefonu, zvláště když je zapojeno velké množství softwarového zpracování, clona f1,6 až f4 vaše snímky příliš nezmění. Jakékoli rozostření pozadí je stále falešný post-processingový efekt a je těžké si představit scénář, kdy byste pro svůj malý objektiv smartphonu nechtěli jen co nejvíce světla. Samsung to vše vyzkoušel dříve na Galaxy S9 a S10 a poté tuto funkci opustil, protože toho moc nedosáhl. Šestilamelová clona je pravděpodobně triumfem precizního inženýrství, ale v reálném světě je to jen marketingová tečka.

READ  EA dělá Mass Apex Legends QA Layoff Over Zoom

Navzdory chmýřím je Xiaomi 14 Ultra stále vybaven seriózním hardwarem fotoaparátu na úrovni smartphonu. Hlavní snímač je 1palcový, 50 megapixelů Sony LYT-900, možná největší a nejlepší snímač fotoaparátu smartphonu vůbec. Obrázky smartphonů jsou tak rozsáhle zpracovány, že software je stejně tak o hardwaru (viz: každý telefon Pixel), ale Xiaomi má ten nejlepší hardware. Pokud jde o další tři zadní fotoaparáty, všechny jsou to 50megapixelové snímače Sony IMX858 s objektivy pro širokoúhlé fotografování, 3,2x zoom a 5x teleobjektiv.

Předobjednávky jsou již otevřeny a telefon bude odeslán 15. března.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *