Vysoká škola Leo Pack přijala historický český pamětní svitek

Vysoká škola Leo Pack přijala historický český pamětní svitek

Jediný anglický progresivní židovský rabínský seminář přijal český pamětní svitek do své komunity v dojemném ceremoniálu ve Westminsterské synagoze dne 6. září.

Brněnská Sefer Torah, známá také jako Scroll No. 163, napsaný v bývalém Československu, nyní České republice, v 80. letech 19. století.

Jeffrey Orenstein, předseda Czech Scroll Memorial Trust, zapůjčil české svitky rabínovi Dr. Deborah Kahn Harris a rabínu Dr. Charlesi Middleburgovi z Leo Pack College v kancelářích Memorial Scrolls Trust v Londýně.

Získejte denní vydání židovských zpráv e-mailem a nikdy nezmeškejte naše hlavní zprávy s bezplatným předplatným

Svitek se nyní běžně používá pro čtení Tóry v Šacharitu.

Rabín Middleburg, děkan Leo Back College, se podělil o historii Židů v předstředověkém Brně (asi 100 mil jihovýchodně od Prahy).

Svitky v Memorial Scroll Trust.

Řekl: „Všichni z Leo Pack si uvědomujeme, jak důležité je vzít si osiřelý svitek dědictví šoa a dát mu nový a milující domov. Za tuto neocenitelnou půjčku velmi děkujeme Nadaci Czech Memorial Scrolls Foundation.

The Memorial Scrolls Trust má ve své sbírce 1 564 svitků. Byly zachráněny z měst a vesnic v bývalém Československu, nyní České republice, a darovány do Westminsterské synagogy v únoru 1964 filantropem Ralphem Yaplanem.

READ  Hráči Galway WFC porazili Českou republiku WU19 2:0 v týmu IU Republic WU19.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *