Český klavírista, lektor workshopu hudební školy, aby prozkoumal improvizace na koncertě

Český klavírista, lektor workshopu hudební školy, aby prozkoumal improvizace na koncertě

Ann Park-Rose, Jiří Bašur

Improvizace bude těžištěm společného workshopu a koncertu, na kterém vystoupí hostující umělec Jiří Bázor, přední český hudebník a improvizátor, a jeho klavírní partnerka, lektorka School of Music Ann Park-Rose.

Juliet J. ve čtvrtek 28. března ve 20 hodin. Jejich klavírní improvizační koncert bude uveden v Roche Recital Hall od 16 do 17:50 hod. Koncert i workshop jsou zdarma a přístupné veřejnosti. Pan. Basur bude také pracovat se studenty na improvizaci v hodinách hudební výchovy.

„Každý, kdo miluje improvizační hudbu a chce se dozvědět více o sebevyjádření, by měl navštívit profesora Bassora,“ řekla paní Park-Rose. „Jeho příchod bude neocenitelným darem pro komunitu ve Fredonii.“ Pazourovu návštěvu sponzoruje studentská unie Improv Collective.

Složení, koncert a výuka jsou jádrem Pazourových orchestrálních, komorních a sólových soutěží, které jsou pravidelně vysílány v Českém rozhlase, publikovány v audiomédiích a mají pravidelný repertoár špičkových českých i zahraničních sólistů a souborů. Na Pražské konzervatoři vyučuje noty a klavírní improvizaci.

Ti, kteří milují improvizační hudbu a chtějí se dozvědět více o sebevyjádření, by měli navštívit prof. Basur.“ – Ann Park-Rose

Bazoor získal první cenu na skladatelské soutěži Tribuna komorní hudby Plzeň za písňový cyklus pro soprán a klavír „Slunce se mi zatmělo“ s textem z lidové básně. Jeho „Awakening of the Pearls“, složené pro housle, lesní roh a klavír, bylo uvedeno v americké premiéře cyklu Chamber Soloists of Detroit.

Několik jeho dětských písniček pravidelně vysílá Česká televize. Pazour tvoří intervencionistickou scénickou a scénickou hudbu v různých žánrech a spolupracuje s významnými divadelními a rozhlasovými režiséry. Jeho sólová koncertní činnost se zaměřuje především na klavírní improvizaci.

Pazour vystupoval v Německu, Polsku, Slovensku, Francii, Anglii, Nizozemsku, Švýcarsku, Maltě, Řecku, Západní Austrálii, USA, Jižní Koreji a Japonsku. Téměř 10 let se věnuje muzikoterapeutickým kurzům zaměřeným na cílené využití zvuku a hudby k terapeutickým účelům.

READ  Klub České republiky má zájem o Nalapu - FBC News

V roce 2017 nahrál společné CD s Park-Rose v USA, který se hluboce věnuje improvizaci a pod vedením držitele Grammy Davida Darlinga se léta účastní People's Music Workshop. Hodně se angažuje na improvizační scéně v západním New Yorku a jinde a byl zapojen do improvizačních kolektivů a jako sólista.

Park-Rose, veřejná učitelka hudby a ředitelka sboru na základní škole v Sinclairville (NY), vyhrála řadu soutěží a ocenění, včetně nedávného plného stipendia na Golandsky Summer Institute na Princetonské univerzitě, kde studovala Taubmanův přístup ke klavíru. Jako pianista vystupoval také v televizi CBC s kanadským komorním souborem. Jeho hudba byla provedena a nahrána umělci v Kanadě, Spojených státech a Evropě.

Park-Rose je držitelem MM v klavíru a Mus.B. v hudebním vzdělání na SUNY Fredonia a bakalářský titul v hudbě na Wilfrid Laurier University v Kanadě. V současné době vede bezplatnou improvizační lekci pro studenty SUNY Fredonia.

Svobodný rozvoj je jednou z jeho největších vášní.

Park-Ross publikoval hudbu pro sólovou violu s American Viola Society a turné po Evropě s Pazour, kde hrál improvizovanou hudbu pro dva klavíry – což vedlo k jejich nahrávce CD „Bridge Across the Ocean“.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *