Ministerstvo zahraničí: Moskevsko-ukrajinská diplomacie byla „výmluva“

Ale takové rozhovory s Ruskem nikdy nebyly učiněny jako oficiální diplomatická nabídka.

Řekl Charles A. Kupchan, který byl ředitelem pro Evropu v Národní bezpečnostní radě v Obamově Bílém domě, řekl, že Putinova tlumená reakce na takové řeči naznačuje, že explicitnější návrhy, aby Ukrajinu nevstoupily do NATO, by byly marné.

Byla řeč těla Washingtonu, Kyjeva a všech evropských metropolí dostatečná, aby poskytla komerční prostor, kdyby chtěl? To jo. „Ale zřejmě to nezvedl,“ řekl pan Kupchan.

„Myslím, že na začátku 90. let americký zahraničněpolitický establishment snadno odmítl ruské námitky proti rozšiřování NATO,“ dodal. Když jsem řekl, že když jsem odvolal události posledních dvou měsíců, vyhlídka na vstup Ukrajiny do NATO mi připadá spíše jako kouřová clona než jako jádro věci“ pro pana Putina.

READ  názor | Cliff Benefits nemotivuje lidi, aby vydělávali více peněz

Rusko od začátku kladlo nemožné požadavky, ale iluze diplomacie zahájila na Západě politickou debatu, která posloužila panu Weissovi a Andrew S. Weissovi, vedoucímu programu Rusko a Eurasie v Carnegie Endowment for International Peace. Putinovy ​​věci. Řekl, že Moskva se „poměrně chytře zaměřila na staré stížnosti na teoretickou způsobilost Ukrajiny pro členství v NATO, dobře ví, že tato otázka vzrušuje mnoho lidí na Západě.“

Weiss řekl, že USA se zapojily do „nesmyslné a předvídatelné akademické debaty se sebou samými o tom, zda politika předchozích vlád nebyla vůči Kremlu zbytečně provokativní“. Dodal, že tato debata hrála ve prospěch „izolacionistů, jako je bývalý prezident Trump, kteří tvrdí, že americké aliance jsou zbytečnou zátěží a že Američané by lépe bránili hranici s Mexikem“.

„V Evropě, kde antiamerikanismus a únava z Ukrajiny byly těsně pod povrchem, se Potěmkinův diplomatický manévr v Kremlu vyplatil,“ řekl Weiss.

Cory Schack, ředitel studií zahraniční a obranné politiky na American Enterprise Institute, řekl, že je těžké říci, zda Putin bere diplomacii vážně. Řekla však, že mohl očekávat, že invaze rozdělí Západ a vyhraje mu nějaké ústupky. „Když podcenil západní osamělost, pravděpodobně se cítil v pasti a nemohl se držet zpátky a neměl za to co ukázat,“ řekla.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.