Vysoce postavený pákistánský diplomat v centru evropského skandálu pašování lidí – The New Indian Express

podle Ian

Islámábád: V březnu tohoto roku čelil vysoce postavený pákistánský diplomat vážným obviněním z pašování lidí. Stěžovatel je bývalý státní zaměstnanec, který sám pracuje v oblasti víz.

Dokumenty, které ke stížnosti připojil, se pohybovaly od e-mailů, verbálních nót vystavených různým ambasádám a dokladů o platbách, které zaplatil obviněnému diplomatovi, uvedla média.

Israr Hussein je v centru tohoto skandálu. V době, kdy byla proti němu přijata stížnost, byl dalším tajemníkem (Evropa). Většinou to souviselo s jeho pokusy ovlivnit evropské ambasády v Islámábádu, aby získaly víza pro Pákistánce.

Do Španělska se prý pokusil poslat až 11 lidí. Předtím byl pákistánským velvyslancem v ČR a ani tam nebyla jeho traťová stopa čistá.

Tariq Javid Khan, stěžovatel, sleduje svůj příběh až do doby Hussaina v České republice, kdy mi „učinil nabídku, abych usnadnil vydávání návštěvnických, pracovních a pobytových víz pro Itálii, Českou republiku, Španělsko, Polsko a Jižní Koreu. Představil mě také velvyslancům těchto zemí v Pákistánu.“

Média uvedla, že čtení stížnosti je jako prohlídka světa pašování lidí a toho, jak to funguje.

Stěžovatel napsal, že má kompletní evidenci všech plateb uskutečněných ve prospěch společnosti Hussain ve formě bankovních stvrzenek. Khan přiložil několik z nich jako důkaz.

Kromě toho Khan uvedl, že mezi ním a Hussainem došlo k výměně videí/audio/textových zpráv. Víza nebyla vydána, Hussain odmítl vrátit peníze a údajně Chánovi vyhrožoval hrozivými následky, pokud se o tom dostane řeč. Mezitím se však naskytla další příležitost.

Hussain zajal Qawalovu skupinu z Pákistánu v Praze.

Khan řekl, že jim tam v Praze zařídil letenky, ubytování a všechny další výdaje. Za touto nabídkou byl postranní úmysl. Kulturní soubor také doprovázel skupinu 10 Pákistánců. Podle Khanovy stížnosti se od každého z nich vybralo až 1,5 milionu pákistánských rupií s příslibem pražských pracovních povolení a povolení k pobytu.

READ  Obnovení zásilek ropy z Ruska do ČR

Média uvedla, že Husajn nedodržel svůj slib a byli nuceni požádat o azyl.

Khan pak zmiňuje Hussainovo předchozí chování, se kterým se seznámil prostřednictvím svých kolegů. Tvrdil, že Hussain byl persona non grata v několika zemích ve svých předchozích pozicích. Zmínil se o několika velvyslancích, o kterých doufal, že dají více důvěry jeho obviněním proti Husajnovi.

Kontaktujte prosím, přečtěte si jeho stížnost, velvyslance Itálie, velvyslance České republiky a velvyslance Španělska, „kteří rádi potvrdí výtržnictví pana Hussaina a poskytnou důkazy ohledně jeho trvajících žádostí o udělení nelegálních víz“.

READ  České aerolinie po předchozím propouštění vyhlásily bankrot

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.