Francouzští intelektuálové vyzvali Macronovu vládu, aby jednala jako nejlepší spojenec Ukrajiny


Aby se Francie mohla spolehnout na suverenitu Evropské unie, musí změnit svou zahraniční politiku, přiblížit se k pozicím zemí východní a střední Evropy a nakonec opustit roli „vyvažující síly“ Moskvě a výrazně posílit vojenskou podporu Ukrajině. .

Uvedla to skupina francouzských výzkumníků a analytiků v otevřeném dopise zveřejněném v novinách Le Monde Noviny, RFI zprávy.

Přesný výsledek rusko-ukrajinské války stále není jasný, ale rysy poválečné Evropy se již začínají určovat, poznamenává šest signatářů – francouzští vědci a zástupci analytických center.

„Těžiště“ se pravděpodobně posune na východ. Vliv Francie by v tomto časovém horizontu mohl být výrazně oslaben. V dopise bylo uvedeno, že „tradiční francouzská pozice ‚síly rovnováhy‘ a dialogu s Moskvou ztratila svou důvěryhodnost v rámci NATO, které znovu ožilo“.

Přitvrzení francouzské pozice vůči Kremlu a podpora kandidatury Ukrajiny na členství v EU jsou „kroky správným směrem“, ale „Francie se nyní musí vzdát své iluzorní touhy po roli ‚vyrovnávací síly‘ tváří v tvář Rusku, která neposlouchá a nerespektuje tento zastaralý postoj Francie musí přistoupit Z pozic svých spojenců ve střední, severní a východní Evropě, kteří prokázali vhled do Ruska,“ upozorňují odborníci.

„Nyní poselství Francie stále slábne, mezi našimi politiky a politickou elitou je touha postavit Francii opět jako ‚vyrovnávací sílu‘ – když prezident říká, že ‚není nutné Rusko ponižovat‘, je třeba dosáhnout míru co nejrychleji, i když, dodává, je na Ukrajině, aby rozhodla, za jakých podmínek a kdy mír uzavřít,“ Arthur Koenigsberg, jeden ze signatářů otevřeného dopisu, je prezidentem francouzského think tanku Euro Créative, který se specializuje na východní a střední Evropu.

„Domníváme se, že Francie by měla přestat hledat status ‚vyrovnávací mocnosti‘, v kontextu této války Francie být nemůže. Je to evropská země a musí být na straně svých partnerů v Evropské unii a Spojenci NATO na straně Ukrajiny“– potvrzuje v komentáři RFI.

READ  Sterling se v PP změní na euro. SaveOurGame kampaň

Aby bylo možné počítat s evropským vedením, musí se Francie objevit mezi hlavními dodavateli vojenské pomoci Ukrajině, poznamenávají signatáři.

„Jako přední vojenská síla kontinentální Evropy musí Francie jednat jako její nejlepší spojenec,“ Oni říkají.

Zatím je to jinak. Podle Kielského institutu pro světovou ekonomiku (Německo) se Francie na začátku října umístila na 13. místě v seznamu zemí poskytujících vojenskou pomoc Ukrajině, za Českou republikou, Lotyšskem a Estonskem, nemluvě o Velké Británii. . a Polsko.

Emmanuel Macron během nedávných rozhovorů mezi prezidenty Francie a Ukrajiny řekl, že Francie „co nejdříve“ zvýší vojenskou pomoc Ukrajině, zejména v oblasti protivzdušné obrany, na pozadí ruských útoků na ukrajinský energetický systém. .

Signatáři otevřeného dopisu navrhují nejprve navýšit Zvláštní fond pro vojenskou podporu Ukrajině, který byl vytvořen ve Francii, ze 100 milionů na 4 miliardy eur. Jak zmínil Emmanuel Macron, jde o peníze, které může Ukrajina použít na nákup zbraní „přímo od našich průmyslníků“.

„4 miliardy eur zní jako rozpočet a obrovská částka. Ale vzhledem k důležitosti cílů je zvýšení francouzské vojenské podpory Ukrajině na tuto úroveň docela dosažitelné. Francie může otevřít úvěrovou linku ve výši 4 až 5 miliard eur našim průmyslníkům, aby Ukrajinci pak budou peníze splácet 20 let,“ Poznámky Artura Koenigsberga.

Za druhé, francouzští vědci navrhují diverzifikovat škálu zbraní, které Francie dodává Ukrajině, a rozšířit ji o tanky a vojenská letadla.

To si samozřejmě vyžádá měsíce výcviku ukrajinských posádek letadel. Ještě horší je, že budeme muset našim armádám vzít zbraně, které nemají dostatečné zdroje. Ale spíše než hromadění arzenálů pro případ velké konfrontace je v našem jasném zájmu některé přesunout, oslabit hlavního potenciálního protivníka.,“ Přečetli jste si otevřený dopis.

READ  Big Open vyhráli O'Connell a Ingles | Kurýr Camden Haven

Takový krok by posílil ochranu civilního obyvatelstva na Ukrajině a pomohl změnit situaci na bojišti. Francie se stane první zemí, která bude dodávat západní tanky a letadla: to posílí její image a vliv ve střední, severní a východní Evropě na dlouhou dobu. Doplnili autoři dopisu.


You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.