Mezinárodní centrum Nizami Ganjavi pořádá ve Vídni setkání na vysoké úrovni [PHOTOS]

Mezinárodní centrum Nizami Ganjavi pořádá ve Vídni setkání na vysoké úrovni [PHOTOS]

V Rakousku se konalo setkání na vysoké úrovni pod názvem „Překlenutí globální propasti: Role Střední Asie a Kavkazu při obnově globální konektivity“.

Akci spolupořádaly Mezinárodní centrum Nizami Ganjavi (NGIC), Centrum pro mezinárodní vztahy a udržitelný rozvoj (CIRSD) a Diplomatická akademie Vídeň (DA). Ázerbájdžánské zprávy Zprávy.

Setkání na vysoké úrovni se zúčastnili bývalí hlavy států a vlád Srbska, Kyrgyzstánu, Rumunska, České republiky a Rakouska a také vlivní odborníci, kteří diskutovali o dopadu Středního koridoru na srbskou geopolitiku, bezpečnost a ekonomiku. Země na této trase, jejich příspěvky k rozšíření projektu Belt and Road a jejich role při zajišťování energetické bezpečnosti Evropské unie.

Účastníci akce zdůraznili rostoucí význam středního koridoru ve světle nedávného geopolitického vývoje.

Setkání se zúčastnili členové Mezinárodního centra Nizami Ganjavi – bývalý prezident Srbska Boris Tadič, bývalý předseda vlády ČR Jan Fischer, bývalý předseda vlády Kyrgyzstánu Djomart Utorbayev a 66. předseda Valného shromáždění OSN Vuk Jeremić.

Členové centra se také setkali se zástupcem generálního ředitele Mezinárodní agentury pro atomovou energii Najatem Mukhtarem, zástupcem generálního ředitele Organizace spojených národů pro průmyslový rozvoj (UNIDO), Fatou Haidarou a bývalým prezidentem Rakouska Heinzem Fischerem.

Členy NGIC přijala druhá předsedkyně rakouského parlamentu Doris Borisová. Členové centra pozvali Doris Borisovou k účasti na 11. světovém fóru v Baku a také ji informovali o důležitosti této akce.

Nizami Ganjavi International Center je nezisková, nepolitická kulturní organizace, která zahrnuje řadu vysoce respektovaných a uznávaných mezinárodních osobností.

Centrum bylo zřízeno v roce 2012 výnosem ázerbájdžánského prezidenta Ilhama Alijeva.

Hlavním cílem centra je poskytnout čtenáři analýzy globální politiky nový, dobře navržený, informativní a vzdělávací časopis.

Mezinárodní centrum Nizami Ganjavi sdílí názory a názory významných světových vůdců, odborníků a myslitelů k řešení široké škály výzev a bude o těchto názorech diskutovat se světově uznávanými odborníky ze všech oblastí výzkumu, včetně politiky, vědy, sociologie, ekonomie a kultura. , humanitní obory a etika.

READ  Tchaj-wan usiluje o polovodičové spojení s Evropskou unií a Čínou v oblasti odstrašování

Sleduj nás na Twitteru @AzerNewsAz

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *