Dětská představivost se setkává s válečnou realitou v dramatu z druhé světové války režisérky Evity Grovové Emma a hlava smrti

Výroba / Financování Slovensko / Česká republika / Maďarsko

podle

– Slovenský režisér v současné době natáčí film se slovenským a českým maďarským filmovým štábem Na těle i na dušiAlexandra Borbeli hraje hlavní roli

Režisérka Evita Grovová a herečka Alexandra Barber na place Emma a hlava smrti (© Anton Faraonov/PubRes)

slovenský režisér Evita Grovová Natáčení nového celovečerního filmu tzv Emma a hlava smrtiCož přichází v patách její výhry křišťálového medvěda Malý přístav [+see also:
film review
trailer
interview: Iveta Grófová
film profile
]
. Film je natočen podle stejnojmenného románu slovenského autora a režiséra Petr Kristofic (viditelný svět), který se původně připravoval na natáčení filmu, ale krátce před uvedením do produkce v roce 2018 tragicky zemřel. Slovenský producent Zuzana Mystřiková, z baryGrófovou přizval k režii poté, co Krištúfek dokázal převést svůj román do scénáře.

(Článek pokračuje níže – informace o firmě)

Příběh druhé světové války se točí kolem Mariky, maďarské vdovy, která v bouřlivé éře Slovenského státu, kdy byla země vazalem nacistického Německa, ukrývá židovského chlapce Simona. Chlapec přežije díky pomoci a fantazii vdovy. Děj se odehrává v pohraniční vesnici, kde se mísí slovenské a maďarské obyvatelstvo, zatímco maďarští občané čelí sílícímu nacionalismu, který vede k jejich deportaci do poválečných táborů nucených prací. Emma a hlava smrti Vypráví příběh o „nejisté hranici mezi lidskostí a touhou žít, kde jedno vylučuje druhé“.

Natáčení začalo v srpnu na Slovensku a natáčení pokračovalo v České republice, než se později vrátilo na Slovensko. Štáb slovenského a česko-maďarského filmu odehrál 24 dní, zbývá 26 dní. Výroba bude dokončena v březnu 2022, vydání je předběžně naplánováno na rok 2023. Původní spolupracovníci Peter Kryshtevic, slovenský DoP Martin Strapp Slovenská módní návrhářka Katarína Štrbová BielikováZůstáváte zapojeni do projektu. V hlavní roli vdovy se představí slovensko-maďarská herečka Alexandra Barberová, z Na těle i na duši [+see also:
film review
trailer
interview: Ildiko Enyedi
interview: Ildiko Enyedi
interview: Réka Tenki
film profile
]
Sláva se slovenským hercem Milan Ondrík a rakouské teze Florentine Grol A Alexandre I Venon, kromě maďarské posádky sestávající z Dennis UljakyA Laila MonoriA Janus Dersey A Pirosca Molnar.

READ  DC ohlašuje novou minisérii Batmana od filmového spisovatele Batmana

Emma a hlava smrti Jde o koprodukce slovenské společnosti PubRes, českého outfitu Total HelpArt THA Maďarsko Campfilm. Rozhlas a TV Slovensko A Česká televize Přistoupili také k projektu. The Slovenský audiovizuální fond a Slovenský fond kultury národnostních menšin (Kult Minor) Podpora filmu. Partnerem filmu je Fortuna Film und TV.

(Článek pokračuje níže – informace o firmě)

Líbilo se vám čtení tohoto článku? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, abyste mohli dostávat další podobné příběhy přímo do vaší schránky.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *