Francouzská vláda zakazuje používání anglických herních slov jako „esports“

Francouzská vláda zakazuje používání anglických herních slov jako „esports“

Zabiják doktrín

obrázek: Ubisoft

už po staletí, Francouzská akademie V podstatě dohlížel na celý francouzský jazyk, byl zodpovědný za vše od gramatiky přes vydávání francouzských slovníků až po službu „oficiálního orgánu pro jazyk“. Důležitou součástí této role v posledních desetiletích byla Odrazit pomalou invazi slangu a žargonu z anglicky mluvícího světakterému jsou Francouzi stále častěji vystaveni prostřednictvím filmů, hudby, televize a nyní i videoher.

jako takové Hlídač Zprávy, který byl tento týden rozšířen o „zákaz“ používání určitých slov sousedících s hrami, které jsou populární nejen v anglicky mluvících zemích, ale po celém světě. The akademický Nemůže být zakázáno používat slova v běžné řeči nebo dokonce v médiích, a to není v jejich silách nebo záměrech, ale zákaz on je Nyní „vázáno na vládní zaměstnance“, což znamená, že když mluví o tématu nebo připravují dokumenty, musí francouzští úředníci najít různé způsoby, jak říkat slova jako „esports“.

V tomto případě je nyní „jeu video de Competition“ méně atraktivní. Cloudové hry se stávají „jeu video en nuage“, profesionální hry jsou „joueur professionalnel“ a streamovací zařízení by mělo být označováno jako „joueur-animateur en direct“.

Pokud o Académie – která sahá až do roku 1635 – slyšíte poprvé, nedělejte prosím z toho jedinou věc, kterou o ní víte. Jsou jako trochu divocí Vatikán je pro gramatiky, se svými čtyřiceti členy známými jako „Nesmrtelní“, a jmenovaní na doživotí. Noví členové mohou někdy odmítnout dočasnou pozici, pokud se jim nelíbí osoba, která předtím zastávala křeslo, protože musí „chválit svého předchůdce při ceremonii instalace“. A dokonce nosí vlastní uniformu – s meči! –Což můžete vidět níže na fotografii pořízené v roce 2021:

Obrázek článku s názvem Francouzská instituce zakazuje anglická slova jako & # 39;  esports & # 39;  a & # 39;  běh & # 39;

obrázek: Stephen de Sakuten (Getty Images)

READ  Terminator Survivors bylo oznámeno pro PS5 a jde o hru pro jednoho hráče nebo kooperaci

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *