Výsledky úpisu dluhopisů AS Inbank AT1

Dnes, 29. října 2021, Inbank dokončila úpis dluhopisů AT1 privátním umístěním ve výši 4,5 milionu €. Majetkové cenné papíry Tier 1 AT1 upsalo celkem 15 investorů.

Podle Bretta Boldogy, generálního ředitele a předsedy představenstva Inbank, emise dluhopisů AT1 bance umožňuje splnit kapitálové požadavky stanovené regulátorem, aniž by to ovlivnilo návratnost vlastního kapitálu získaného akcionáři. „Získané prostředky diverzifikují kapitálovou strukturu Inbank a podpoří náš rychlý mezinárodní růst,“ řekl Boldoga.

Vzhledem k tomu, že úroveň rizika dluhopisu AT1 je vyšší než u běžného podřízeného dluhopisu, je roční úroková sazba 7,5 % a úrokové platby se provádějí čtvrtletně. Vydané dluhopisy jsou však trvalé a Inbanka má právo vyžádat si dluhopisy od investorů pět let po emisi.

Inbank je digitální banka zaměřená na spotřebitelské financování a aktivní v pobaltských státech, Polsku a České republice s dalšími vklady přijatými v Německu, Rakousku, Nizozemsku a Finsku. Inbank má přes 4 500 aktivních partnerů a 743 000 aktivních smluv. Inbankovní dluhopisy jsou kotovány na baltské burze NASDAQ.

Dodatečné informace

Za zásluhy Arfa
Banka AS
Vedoucí korporátní komunikace
[email protected]
+372553 3550

READ  800 000 £ zadrženo poté, co byl nalezen muž s taškami plnými peněz

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.