Alexej Navalnyj, vězněný vůdce ruské opozice, podle svých příznivců zmizel

Alexej Navalnyj, vězněný vůdce ruské opozice, podle svých příznivců zmizel

Spojenci říkají Vůdce ruské opozice Alexej Navalnyj V trestní věznici, kde byl vězněn od loňského roku, už není a nepodařilo se ho vypátrat.

„Dnes, stejně jako v pátek, se právníci pokusili dostat do IK-6 a IK-7 – dvou kolonií ve Vladimirské oblasti, kde žije Alexej. [Navalny] „Může to tak být,“ řekla v pondělí na sociálních sítích jeho mluvčí Kira Yarmysh. Dodala: „Právě byli informováni současně v obou koloniích, že tam není. Stále nevíme, kde Alexej je.“

Tisková agentura Reuters uvedla, že Navalného pomocníci se připravují na jeho přemístění do tvrdší trestanecké kolonie poté, co byl odsouzen k dalším 19 letům vězení kromě více než 11 let, které si odpykával.

Alexej Navalnyj se objeví na obrazovce během svého právního odvolání proti jeho devítiletému trestu odnětí svobody u moskevského městského soudu 24. května 2022 v Moskvě v Rusku.

Přispěvatel/Getty


Navalného zmizení přichází na začátku období kampaně pro nadcházející ruské prezidentské volby naplánované na 17. března příštího roku. Ruský prezident Flaminir Putin potvrdil, že bude kandidovat Minulý pátek dalších 6 let.

„Skutečnost, že se to děje nyní (i když Navalnyj měl být před dvěma měsíci přemístěn do jiné kolonie) – nyní, když byly vyhlášeny volby a Navalného tým zahájil kampaň „Rusko bez Putina“, je 0 % náhodné a negativní. ,“ řekl Leonid Volkov, náčelník štábu Navalného. Na sociálních sítích: „100% přímá politická manuální kontrola z Kremlu.“

Putinovi není žádným tajemstvím, kdo je jeho hlavním protivníkem v těchto „volbách“. „Chce se ujistit, že hlas Navalného nebude slyšet. To znamená, že každý se musí stát hlasem Navalného,“ řekl Volkov.

Kreml ani ruská vězeňská správa neposkytly žádné bezprostřední komentáře ohledně místa pobytu Navalného.

Putin své rozhodnutí ucházet se o znovuzvolení oznámil po slavnostním předávání cen v Kremlu, kde ho váleční veteráni a další údajně prosili, aby se ucházel o další funkční období.

„Nebudu to před vámi skrývat,“ řekl Putin ve videoklipu, který Kreml po události zveřejnil. „Postupem času jsem měl na toto téma jiné představy, ale teď máte pravdu, je nutné se rozhodnout. “ „Budu kandidovat na prezidenta Ruské federace.“


Co můžeme vyvodit z Putinových cest na Blízký východ?

Podle nezávislého průzkumníka Levada Center asi 80 % Rusů schvaluje Putinův výkon ve funkci prezidenta. Tato podpora může pocházet ze srdce, nebo může odrážet podřízení se vůdci, jehož potlačování disentu učinilo relativně mírnou kritiku riskantní.

Navalnyj, který se ukázal jako nejotevřenější kritik vlády prezidenta Vladimira Putina, než byl v roce 2021 uvězněn, si již odpykával devítiletý trest ve věznici s nejvyšší ostrahou asi 150 mil východně od Moskvy na základě obvinění z porušení podmínečného propuštění, podvodu a pohrdání. práva. Soud, když byl odsouzen za propagaci „extremismu“, mu v srpnu prodloužil trest na 19 let.

Navalnyj a mnozí vnější pozorovatelé vždy považovali obvinění proti němu za politicky motivovanou odvetu za jeho kritiku Putina a politiky Kremlu, zahraniční i domácí, a Spojené státy různé rozsudky proti němu odsoudily.


Putinův kritik Alexej Navalnyj byl odsouzen k dalším 19 letům vězení

„Toto je nespravedlivý výsledek nespravedlivého procesu,“ uvedl mluvčí amerického ministerstva zahraničí Matthew Miller v prohlášení po posledním srpnovém rozsudku. „Provedením tohoto posledního soudního procesu v tajnosti a omezením přístupu jeho právníků k údajným důkazům daly ruské úřady opět najevo nedostatek zásluh v jejich případu a nedostatek řádného procesu pro ty, kteří se odváží kritizovat režim. “

Navalnyj byl zatčen v lednu 2021 bezprostředně po svém návratu z Německa, kde se pět měsíců zotavoval z otravy, kterou obvinil z Kremlu – toto tvrzení ruští představitelé vždy popírali.

Krátce po zatčení ho soud poslal na dva a půl roku do vězení za porušení podmínek podmíněného propuštění z roku 2014 v kauze podvodu. Od té chvíle se z toho stalo číslo Případů a obvinění proti němu přibyloJeho spojenci tvrdí, že cílem Kremlu vždy bylo udržet ho ve vazbě co nejdéle.

S Navalným za mřížemi zahájily ruské úřady také rozsáhlý zásah proti jeho spolupracovníkům a příznivcům. Mnozí z nich byli nuceni uprchnout ze země, zatímco jiní byli uvězněni.

READ  Bojující prase zabije řezníka na jatkách

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *