Výrazné a barevné „stodoly“ definují design mateřské školy architekta

Mateřská škola Vėtrník od architektura: areál volné formy

V rámci nového plánu rozvoje regionu íčansko-Větrník Česká republikaA Místní praxe Architektura Studio postavilo neobvykle výstřední Mateřská školka Zaměřeno na sportovní a tělocvičné aktivity. „Navrhli jsme a propojili tři věci – školku, tělocvičnu a zahradu. Při zřízení mateřské školy a části zahrady bude vybudována tělocvična, říká studio.

Architektura inspirovaná „dítětem jako fenoménem“ vytvořila volně tvarovaný komplex s výraznými barevnými bloky, kde se konají hodiny. Tyto struktury vycházejí z centrální bílé krychle, kde vstupní foyer vítá návštěvníky, aby obdivovali lanovou instalaci podobnou pavučině zavěšenou na kmenech stromů.


Všechny fotografie © Filip Šlapal

Oslava dětského úžasu, zvědavosti a spontánnosti

Před vypořádáním návrhu proběhla řada jednání s učiteli, zástupci sportovních klubů a vedení města íčany. Primární byly děti samotné – jejich hračky, pohyb, zrak a velikost. Dětská spontánnost, dezorganizace, nepředvídatelnost, čistota, zvědavost, optimismus, nezatížená hořkostí života, Vysvětlit tým.

Architeektura přiřadila všechny funkční programy centrální bílé struktuře, včetně zázemí, kanceláří a vchodů. Jednotlivé třídy se mezitím jeví jako barevné objemy ve tvaru domu, které rozbíjejí pravoúhlou formu a zasahují do zahrady. V těchto třídách se prostory proměňují v herní oblasti pro schovávanou, učení a průzkum. Tyto prostory ve tvaru indického T-poolu propouštějí dostatek světla z trojúhelníkových oken a přinášejí viditelné dřevěné konstrukce, které evokují větve stromů. Nakonec architekti rozmístili učebny do dvou pater.

Výrazné a barevné „boudy“ určují design Mateřské školy Architektura v České republice

Ve vstupním foyer slouží centrální pavučinová houpačka jako hřiště přístupná ze všech učeben. „Doufáme, že budou využity a děti se budou houpat a létat. Síť je nesena kládami, kterým děkují za jejich službu. Atrium slouží také jako komunitní prostor pro zpěv, hraní, výstavy a divadlo, Architektura poznámky.

READ  Č. 2 Medveděv do čtvrtého kola na Australian Open

Hlavní vchod je přístupný z ulice, což naznačuje dveře do tajemného chrámu nebo vesmírné lodi. Fasáda směřující do ulice je částečně navržena jako vertikální zelené plochy s nadějí, že jednoho dne zhoustne a rozšíří se, aby fasádu plně pohltila. Mezitím byla částečně viditelná technická infrastruktura, která dětem umožnila vidět, jak a kudy proudí voda, elektřina a vzduch.

Výrazné a barevné „boudy“ určují design Mateřské školy Architektura v České republice
Bloky ve tvaru domu hostí dětské třídy

Chtěli jsme pro děti postavit něco, co není podnik, je hravé a umožní rozvoj kreativity a všech krásných vlastností dětské duše. Bytost, která bude tvořit dětské podvědomé obrazy, které možná jednou v dospělosti vzniknou, aby něco rozvinuly…“ Studio uzavírá.

Výrazné a barevné „boudy“ určují design Mateřské školy Architektura v České republice

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *