Vietnamská reprezentace obhajuje titul Senátního mistrovství ČR ve fotbale | Kultura – Sport

Vietnamský tým obhajuje prvenství v Senátu ČR ve fotbale Hinh Anh 1FC Saba Praha (Foto: VNA)

Praha (VNA)
Tým FC Saba Praha Z vietnamské komunity se v České republice stal hrdina ročník přátelského fotbalového turnaje Svolaný Senátem ČR pro etnické komunity tak úspěšně obhájili prvenství v soutěži.

Akce se konala 10. června na stadionu Dukly v Praze a zúčastnilo se jí 24 týmů zastupujících různé zahraniční komunity v České republice, včetně týmů z Polska, Rumunska, Slovenska, Ukrajiny, Vietnamu, Číny a dalších.

Turnaj proběhl systémem pro 7 hráčů, kdy 24 týmů bylo rozděleno do 4 skupin. První dva týmy z každé skupiny se kvalifikovaly do čtvrtfinále a semifinále a finále se konaly ve stejný den.

V úvodním zápase se FC Saba Praha trápila proti Moravě, remizovala 1:1. Díky nadšené podpoře vietnamských fanoušků a dobře nastavené taktice od trenérského štábu však dosáhli působivých čtyř výher v řadě ve skupinové fázi. Ve čtvrtfinále a semifinále nadále převyšovaly Rumunsko a Ukrajinu. Ve finálovém zápase pomohl vietnamskému týmu k úspěšné obhajobě mistrovského titulu jediný gól Alexe Pouilleho.

Dříve FC Saba Praha vyhrál mistrovské tituly v letech 2011, 2019 a 2022 a několikrát se dostal do semifinále a finále./.

VNA

READ  Tisková agentura Emirates - Hamdan bin Mohammed je svědkem soutěží druhého dne vládních her

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *