Google nyní do Rustu píše nízkoúrovňový kód Androidu

Jen minulý měsíc jsme viděli První kroky dítěte Směrem k přijetí programovacího jazyka Rust spravovaného pamětí v jádře Linuxu. Google očividně uvažoval ve stejném duchu a v rozsahu V úterý dlouhý blogový příspěvek, Společnost oznámila, že Android Open Source Project nyní podporuje Rust pro komponenty OS nižší úrovně.

Tým Android dělá spoustu práce, aby tlačil na vývojáře aplikací Kotlin a Java, ale aby tyto jazyky fungovaly, závisí na Android Runtime (ART). V jazyce Java nemůžete psát nic nižšího než ART, protože nebude existovat běhové prostředí pro jeho spuštění. V minulosti Google obvykle používal C nebo C ++, ale ani jeden z těchto jazyků nebyl spravován pamětí, což Androidu otevírá úniky paměti a toky vyrovnávací paměti.

Google nastiňuje výhody Rustu oproti C / C ++ a říká: „Rust poskytuje záruky zabezpečení paměti pomocí kombinace kontrol doby shromažďování k vynucení životnosti / vlastnictví objektu a kontrol běhu k zajištění platnosti přístupů do paměti. Tato bezpečnost je dosažené při poskytování výkonu je ekvivalentní C a C ++. “V souladu s podobnými statistikami Společnost Microsoft zveřejnila, Příspěvek na blogu Google uvádí: „Chyby zabezpečení paměti stále významně přispívají k problémům se stabilitou a trvale představují přibližně 70% vysoce rizikových bezpečnostních chyb systému Android.“

Graf Google (podivně rozmazaný?) Pro chyby paměti Android.  Většina chyb ve starém kódu již byla opravena.
Přiblížit / Graf Google (podivně rozmazaný?) Pro chyby paměti Android. Většina chyb ve starém kódu již byla opravena.

Google

Google říká, že přepisování „desítek milionů řádků“ současného kódu Android C a C ++ v Rustu „prostě není možné“, a přepisování starého Androidu nebude příliš důležité, protože starý kód, který překonal většinu chyb teď. Vzhledem k tomu, že zdrojový kód Androidu je projekt s otevřeným zdrojovým kódem s miliardami uživatelů, jsou na něm spousty očních bulv. Google říká: „Většina našich chyb paměti se objevuje v novém nebo nedávno upraveném kódu, jehož životnost je o 50% kratší než rok.“ Rust bude v případě potřeby použit pro nové komponenty, což pomůže snížit všechny nové chyby paměti, které může Google zavést.

Google přidal k příspěvku na blogu text: „Za posledních 18 měsíců přidáváme podporu Rust do projektu Android Open Source Project a máme několik projektů v rané adopci, o které se v příštích měsících podělíme. more OS je víceletý projekt. „Zůstaňte naladěni, na tomto blogu zveřejníme další aktualizace.“

READ  Po dnešním dokončení Wordle se vám může zobrazit reklama

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.