Veterinář z Colorada z druhé světové války se znovu setkal s věcmi ukradenými v Praze před 76 lety

Položky včetně stříbrného náramku byly ukradeny seržantovi americké armády. Joe Esquibel během druhé světové války sloužil v Praze a po 76 letech se znovu spojil se svým majetkem, když to vše našel Čech Petr Švihové pomocí svého detektoru kovů v lese. Foto z Velvyslanectví USA v Praze / Facebook

7. prosince (UPI) – Muž pomocí detektoru kovů v lesích kolem Prahy sbírá muže z Colorada se stříbrným náramkem a dalšími předměty ukradenými během služby ve druhé světové válce.

Petr Švihov byl český novinář a milovník historie Pomocí vlastního detektoru kovů V pražských lesích našel sadu předmětů včetně stříbrného náramku, služební stuhy s bronzovou hvězdou, odznaku do klopy americké armády a švýcarské mince.

Na náramku je vyryto jméno Joe Esquibel na jedné straně a jméno jeho manželky na straně druhé.

Švihové zveřejnil fotky předmětu na facebookové skupině a Alena Busovská z Grand Junction příspěvek viděla a byla schopna vystopovat rodinu Esquibelů a dát je do kontaktu se Švihovým.

Squibl řekl, že byl šokován, když se dozvěděl, že jeho majetek byl nalezen 76 let po krádeži věcí a že kufřík, který obsahoval, byl ukraden v oblasti Prahy, když sloužil jako seržant v americké armádě ve druhé světové válce.

„Byl jsem opravdu překvapen víc než cokoli jiného,“ Esquibel Řekla KKCO-TV.

a Pomohla americká ambasáda v Praze Usnadněte Esquibelovi opětovné shledání s jeho ztraceným majetkem.

„Můj táta byl tak překvapený a tak šťastný, že dostal své věci, ale jen na ně zíral a díval se na ně, protože se pohřešovali 76 let,“ řekla jeho dcera Julien Esquible-Archuleta. „A získat to zpět pro něj hodně znamená.“

Esquibel-Archuleta uvedla, že náramek měl zvláštní zájem o jejího otce, protože nese jméno její matky, která zemřela před dvěma lety.

READ  Rudi Skácel souhlasí s návratem Tynecastle, protože česká legenda vysvětluje, co pro něj Hearts a jejich fanoušci znamenají

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.