Vytrvalostní jízda na Marsu poprvé

V rámci své mise bude charakterizovat geologické vozidlo rudé planety a minulé podnebí a připraví půdu pro lidský průzkum Marsu.

Uznání: NASA / JPL-Caltech

Rover NASA Mars 2020 Perseverance uskutečnil svůj první let na povrchu Marsu, který přes povrch Marsu překonal 6,5 metru. Disk byl testem mobility, který byl jen jedním z mnoha milníků, protože členové týmu kontrolovali a kalibrovali každý systém, subsystém a nástroj pro vytrvalost. Jakmile rover začne sledovat své vědecké cíle, očekává se, že bude pravidelně cestovat 200 metrů nebo více.

„Pokud jde o kolová vozidla na jiných planetách, existuje několik prvních událostí, které jsou stejně důležité jako pohon,“ řekl Anis Zarifyan, inženýr testování mobility pro rover v březnu 2020 v laboratoři Jet Propulsion Laboratory NASA v jižní Kalifornii . I. Toto byla naše první příležitost „nakopnout pneumatiky“ a vytrvat na útěku. Vozidlo s pohonem všech kol reagovalo nádherně. Nyní jsme přesvědčeni, že náš hnací systém je v pořádku a dokáže nás vzít kamkoli, kam vede věda nás v příštích dvou letech “.

Trvalo asi 33 minut a rover se posunul dopředu o 4 metry, kde se poté otočil o 150 stupňů doleva a zrychlil o 2,5 metru zpět na své nové dočasné parkovací místo. Aby pomohli lépe porozumět dynamice přistání ocasu na Rudé planetě, použili inženýři kamery pro navigaci a vyhýbání se nebezpečím při fotografování, kde přistála Perseverance, a rozptýlila marťanský prach s oblaky z motorů.

Toto je hlavní nástroj, který vědecký tým použije k důkladnému prozkoumání geologických vlastností kráteru Jezero, a poté budeme hledat prvky, které najdou nejvíce, dodal Robert Hogg, zástupce ředitele Mise vytrvalosti Roveru v březnu 2020. Když jsme dostali potvrzení, že robotická ruka protahuje své svaly, včetně obrázků, jak krásně pracuje po své dlouhé cestě na Mars – no, udělala mi den.

READ  Zde je to, co se stalo během dokování kosmické lodi Boeing "Bunny"

Od přistání na Marsu 18. února prošla kosmická loď několika rutinními kontrolami, včetně aktualizace softwaru, která nahradila počítačový program, který pomohl při trvalém přistání, tím, na který se bude NASA spoléhat při analýze planety.

Po celou dobu kosmická agentura prohlásila, že sonda pokračuje v odesílání snímků z Marsu pomocí nejpokročilejší sady kamer, které kdy cestovaly na rudou planetu.

Justin Mackie, hlavní zobrazovací inženýr a zobrazovací vědec na roveru Mars 2020 Perseverance v JPL, řekl: „Každý obraz vytrvalosti přenáší buď Trace Gas Orbiter Evropské vesmírné agentury, MAVEN Evropské vesmírné agentury nebo Mars Odyssey nebo Mars průzkum. Orbit. Jsou důležitými partnery v našem průzkumu a objevování. “

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *