Dnes v historii: Nákup Louisiany byl oficiálně dokončen v roce 1803 | životní styl

dnes je pondělí 20. prosince, dnes 354 roku 2021. Do konce roku zbývá 11 dní.

Dnešní vrchol v historii:

20. prosince 1987 zahynulo více než 4300 lidí, když se filipínská osobní loď Donna Paz (DOHN‘-yuh pahz) srazila s tankerem Victor u ostrova Mindoro.

V roce 1803 byla dokončena koupě Louisiany, protože vlastnictví území bylo formálně převedeno z Francie do Spojených států.

V roce 1860 se Jižní Karolína stala prvním státem, který vystoupil z Unie, protože všech 169 delegátů na zvláštním sjezdu v Charlestonu hlasovalo pro vystoupení.

V roce 1864 konfederační síly evakuovaly Savannah v Georgii, kde generálmajor William T. Sherman o dokončení „Pochodu k moři“.

V roce 1924 byl Adolf Hitler propuštěn z vězení poté, co si odseděl devět měsíců za roli při puči v Beer Hall.

V roce 1946 měl v New Yorku pro charitu, den před světovou premiérou filmu, film Franka Capry It’s a Wonderful Life s Jamesem Stewartem a Donnou Reedovou v hlavních rolích.

V roce 1963 byla Berlínská zeď poprvé otevřena pro obyvatele Západního Berlína, kteří měli o prázdninách povoleny jednodenní návštěvy příbuzných ve východním sektoru.

V roce 1989 zahájily Spojené státy operaci Just Cause a vyslaly vojáky do Panamy, aby svrhly vládu generála Manuela Noriegy.

V roce 1995 se srazil Boeing 757 společnosti American Airlines směřující do kolumbijského Cali a kromě čtyř zahynuli všichni ze 163 lidí na palubě. V Bosně a Hercegovině zahájilo NATO svou mírovou misi, následkem Organizace spojených národů.

V roce 1999 Nejvyšší soud ve Vermontu rozhodl, že páry stejného pohlaví mají nárok na stejné výhody a ochranu jako heterosexuální páry.

V roce 2002 Trent Lott rezignoval na post republikánského vůdce Senátu dva týdny poté, co vyvolal politickou bouři rasově nabitými poznámkami.

V roce 2017 zemřel v Římě ve věku 86 let kardinál Bernard Law, zneuctěný bývalý arcibiskup Bostonu; Jeho neschopnost zabránit obtěžování dětí v kněžství vedlo ke krizi amerického katolicismu.

Před deseti lety: Lori Berensonová, Američanka propuštěná po 15 letech ve vězení v Peru za napomáhání levicovým gangsterům, přijela na mezinárodní letiště Newark Liberty International Airport na svou první návštěvu domů od svého zatčení v roce 1995. (Po 17denní návštěvě se Berenson vrátil do Peru sloužit v zahraničí (zůstává na podmínce; 2. prosince 2015 byla vypovězena z Peru a vrátila se do Spojených států)

Před pěti lety: Prezident Barack Obama označil většinu vod vlastněných Spojenými státy v Severním ledovém oceánu a určitých oblastech Atlantského oceánu za neomezený přístup k budoucím pronájmům ropy a zemního plynu. Nejznámějším mexickým trhem s ohňostroji na severním předměstí hlavního města otřásla exploze sériového vraha, která zabila nejméně 36 lidí. Dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová si ve svém domě v Česku poranila ruku útočníkem s nožem a podstoupila operaci. (Útočník byl odsouzen k 11 letům vězení.)

před rokem: Trumpova kampaň pokračovala ve svém bezprecedentním úsilí anulovat výsledky listopadových prezidentských voleb. Petice Nejvyššího soudu požadovala, aby tři případy Nejvyššího soudu v Pensylvánii týkající se zaslaných hlasovacích lístků byly odloženy stranou, a také požadoval, aby si státní valná hromada mohla vybrat svůj seznam voličů. Několik zemí Evropské unie zakázalo lety ze Spojeného království a další o takovém opatření uvažovaly, to vše v naději, že zabrání novému kmeni koronaviru, který se přenese přes jižní Anglii, aby si na kontinentu vytvořil pevnou oporu.

Dnešní narozeniny: Původnímu Mouseketeer Tommy Cole (TV: „The Mickey Mouse Club“) je 80 let. R&B hudebníkovi Walteru „Wolfmanovi“ Washingtonovi je 78. Rockovému producentovi Bobbymu Columbianovi je 77. Rockovému hudebníkovi Peteru Chrisovi je 76 let. Bývalému ministru zemědělství USA Sonnymu Purduemu je 75 let. Scammer/scammer Uri Geller má 75 let. Producentovi Dicku Wolfovi („Law & Order“) je 75 let. Rockovému hudebníkovi Alanu Parsonsovi je 73 let. Herečce Jenny Agutter je 69 let. Herci Michaelu Padaloccovi je 67 let. Herečce Blanche Baker je 65 let Rockovému zpěvákovi Billymu Braggovi je 64 let. Rockovému zpěvákovi a hudebníkovi Miku Wattovi (The Secondmen, Minutemen, FIREHOSE) je 64 let. Herci Joelovi Gretschovi je 58 let. Zpěvákovi Kris Tylerovi je 57 let. Rockovému zpěvákovi Chrisi Robinsonovi je 55 let. Herečce Nicole Deborah je 51 let. Režisérovi Toddu Phillipsovi je 51, zpěvákovi Davidu Cookovi (American Idol) 39, herci Jonah Hill 38, herci Bobu Morleymu 37, zpěvačce JoJo 31 a herci Colinu Woodellovi 30 let.

READ  cesta kolem světa '; Zde je kompletní rozvrh a další informace

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *