Medúza za šest milionů dolarů

Medúza za šest milionů dolarů

Co kdybyste mohli medúzu znovu postavit: lepší, silnější a rychlejší než byla předtím? Caltech má nyní technologii k vybudování Elektronické medúzy.

Studium vlivu oceánu na zbytek klimatu je důležitý vědecký úkol, ale kolísání tlaku na pevnině při sestupu do věčné temnoty z něj činí netriviální technický problém. Přestože jsme poslali lidi do nejhlubších částí oceánu, ponorky jsou příliš drahé a riskantní, než aby je bylo možné používat k získávání dat ve velkém měřítku.

Vědci v předchozí práci zjistili, že výroba kyborgů z medúzy byla účinnější než biomimetických robotů s medúzami, a nyní dali „Biorobotické medúzy„3D tištěná, neutrálně vznášející se koupací čepice. V kombinaci s dříve vyvinutým „kardiostimulátorem“ může tato kyborgská medúza prozkoumávat oceán (v přímé linii) rychlostí 4,5x rychleji než tradiční měsíční medúza a přitom nést vědecký náklad.“ Budoucí práce doufá, že budou stejně řiditelné jako známé robotické šváby.

Pokud máte zájem o nějaký další pokus o průzkum pozemských oceánů, co takhle driftovací bóje, Open CTD nebo Open ROV? Jen nezapomeňte udržet nízkou hlučnost!


READ  NASA zveřejnila video Supercut z hlavních bodů Artemis 1

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *