Dánský trenér dává přednost utkání s Nizozemskem na Euro 2020 | Sportovní

KODAŇ, Dánsko (AP) – Když Česká republika vyloučila Nizozemsko z mistrovství Evropy, většina odborníků si myslela, že cesta Dánska do semifinále se trochu ulehčila.

Ne trenér Dánska Kasper Hjolmand.

„Byl bych raději hrál Holandsko,“ řekl Hjolmand dánskému rádiu DR. „Nyní čelíme týmu poprvé (na šampionátu), o kterém si myslím, že může odpovídat naší síle.“

Dánsko se v sobotu v ázerbájdžánském Baku setká ve čtvrtfinále s Českou republikou. Hjolmandův tým zvítězil v 16. kole nad Walesem 4: 0, než Češi porazili Nizozemsko 2: 0, což je výsledek, který mnozí považovali za překvapení poté, co Holanďané obdivovali ve skupinové fázi.

Hjolmand však poznamenal, že Češi používají podobný styl jako jeho vlastní tým, který je založen spíše na týmovém výkonu než na jednotlivých hvězdách.

„Postupně jsme vyčerpali naše soupeře a hráli jsme s vysokou intenzitou v tisku a přestupech,“ řekl Hjolmand. „Nyní nás nemůže překvapit, že čelíme týmu se stejnou pracovní morálkou a stejnou silou v tlaku.“

Dánsko již na tomto turnaji dosáhlo pozoruhodného obratu poté, co Christian Eriksen skočil v prvním zápase a po dvou prohrách zahájil skupinovou fázi. Nyní mají Dánové šanci dostat se do semifinále významného turnaje poprvé od doby, kdy se stali evropskými mistry v roce 1992. Češi se dostali do finále Euro 1996 a ve čtvrtfinále 2004 porazili Dánsko 3: 0.

Po úplném týdnu mezi zápasy dal Hjulmand svým hráčům v pondělí volno před úterním tréninkem jeden na jednoho. Zajistil také pozitivní aktualizaci pro kapitána Simona Keira, který byl ve druhé polovině vytlačen z hry Walesu s kroucením kolem pravého stehna. Kager stále podstupoval léčbu, ale Hjolmand uvedl, že centrální obránce by měl být připraven hrát v sobotu.

READ  Světový pohár v plavání: Alison Fisher a Kelly Fisher ze soutěže, Velká Británie | Snookerové novinky

„Pracují na Simonovi a všichni si myslíme, že bude připraven,“ řekl Hjolmand.

Poté, co odehráli všechny tři skupinové zápasy doma v Kodani a poté čelí Walesu v nedalekém Amsterdamu, bude zápas v Baku pravděpodobně poprvé na Euro 2020, kdy Dánsko nemůže počítat s velkou podporou fanoušků na stadionu. Baku se nachází více než 3 000 kilometrů (1 800 mil) od Kodaně a fanoušci, kteří tam cestují, by kvůli britským cestovním omezením mohli mít problém zúčastnit se potenciálního semifinálového zápasu v Londýně.

„Samozřejmě chci, aby fanoušci přišli do Baku,“ řekl útočník Dánska Martin Braithwaite. „Ještě nemyslím na budoucnost (v semifinále). Pokud se jim podaří postoupit do Baku, velmi bychom to ocenili. Ale pokud ne, vím, že tu doma máme obrovskou podporu.“

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.