názor | Jak je to na ukrajinských hranicích, kam se dodávají oštěpy a žihadla

Hodinky Oštěpy se pohybují směrem k bojišti Pátek je nejjasnějším důkazem křehké rovnováhy, kterou se Spojené státy a jejich spojenci snaží dosáhnout ve válce na Ukrajině. Urychlují dodávky zbraní, aby se Ukrajina mohla bránit ruským útočníkům. Ale Síly USA a NATO Žijí bezpečně za hranicí, odhodlaní vyhnout se přímé vojenské konfrontaci s Ruskem, která by se mohla změnit v katastrofální světovou válku.

Generál Mark A. Milley, předseda Sboru náčelníků štábů, v pátek navštívil zařízení pro převoz zbraní v rámci své návštěvy Evropy, aby posílil podporu USA pro Ukrajinu a NATO. Na každé zastávce kráčí po stejném laně: Podpořte válku Ukrajiny proti Rusku – ale držte tuto válku uvnitř ukrajinských hranic.

Milley přijal toto druhé téma odvrácení útoku na NATO při samostatné páteční návštěvě s vojáky z 82. výsadková divizekteří jsou v Polsku od minulého měsíce, aby posílili polské síly a odradili jakýkoli ruský pokus rozšířit válku na území NATO.

Během brífinku v operačním velitelství divize v Rzeszowě na jihovýchodě Polska slyšel Mili chmurnou zprávu o tom, co by mohlo na Ukrajině čekat, protože Rusko urychluje svou invazi. Jeden analytik odhadl, že Kyjev by mohl být obžalován během čtyř až šesti dnů. Bitva o Kyjev by se pak stala zoufalou bitvou ulice po ulici, kdy Ukrajinci bojovali o záchranu svého hlavního města. Polská pohraniční policie, která se setkání zúčastnila, se podílela na zhroucení hraničních přechodů: za posledních 12 hodin přešlo z Ukrajiny 53 000 lidí; Několik dní byly přechody na této úrovni nadmořské výšky, protože Ukrajinci prchali před válkou.

Je to míra obav Pentagonu o posílení Polska, protože 82. výsadková jednotka tam byla vyslána téměř měsíc. Force 82 je nejrychlejší silou rychlého nasazení Pentagonu. Loni v srpnu byl poslán do Kábulu, aby řídil evakuaci z Afghánistánu.

READ  Covid-19 v Indii: Hranice otevřené pro očkované zahraniční turisty

Aby se připravila na podobnou nouzovou záchrannou operaci pro občany USA opouštějící Ukrajinu, ministerstvo si pronajalo velký krytý dvůr v Rzeszowě, který mohl pojmout 2 500 lidí. Králíci jsou tam seřazeni v úhledných řadách, ale skoro všichni jsou prázdní. Zařízení zatím využilo pouze 29 Američanů. Ale úkryt je připraven, pokud bude potřeba pro širší uprchlickou krizi.

Milly letěla ve vrtulníku Black Hawk na polskou základnu v Nowa Diba, kde americké síly pomáhají trénovat polské síly. Když se polské tanky řítily do dálky, generálmajor Christopher T. Donahoe, velitel čety, má za úkol se mnou a dalšími reportéry cestujícími s Millie: „Jsme tady, abychom to potvrdili a odradili,“ řekl. Zdůraznil rostoucí schopnost polských a amerických sil jednat společně, vyměňovat si radarová a další data.

Když mluvíme o některých ze 4 700 vojáků divize, kteří jsou zde rozmístěni, získáte okamžitý pocit z masa a kostí přítomnosti NATO na východním křídle NATO. Vojáci mluví o běžných starostech, jako je jednání s úzkostnými rodinami a jedení polského jídla, ale vědí, že jsou v Polsku, aby ztělesnili povinnost Spojených států podle článku 5 zacházet s útokem na člena NATO, jako by to byl útok na Ameriku.

Když Millie opouštěl 82. výsadkové velitelství v Rzeszowě, pronesl krátký projev podobný tomu, který měl na většině stanic na této cestě. Mluvil, jak to často dělá, o vzácné hodnotě systému založeného na pravidlech, který byl vytvořen po hrůzách druhé světové války. Nyní jste napadli jednu zemi druhou. Rusové dramaticky porušili pravidla.“

Když odcházel, Milley řekl americkým silám: „Sedíte na předním okraji Liberty.“ Znělo to jako bojovná slova, ale v příštím okamžiku Millie řekla: „Chceme udržet konfrontaci obsaženou na Ukrajině.“

READ  Rozhodující skotské volby na „ostří nože“, protože skotská národní strana podporující nezávislost vyhrává první místa

To je paradox amerického závazku vůči Ukrajině: zastavte Rusy, aniž byste s nimi bojovali. Zkontrolujte Putinovu agresi, ale dejte mu cestu ven, než se situace stane nebezpečnější.

Krokem správným směrem bylo vytvoření horké linky mezi americkými a ruskými silami. Americké spojení bude v německém městě Stuttgart, velitelství amerických sil v Evropě, které Milley ve čtvrtek navštívil. Úředníci říkají, že linka bude dvakrát denně testována, aby bylo zajištěno, že funguje.

Nyní musí začít mluvit o ukončení tohoto konfliktu. Jak Millie řekla vojákům v Rzeszowě: „Tady jsou v sázce velké věci.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.