Klasická hudba je v korejském dramatu znovu používána a přetvářena

Drama tvN „Ďábelský soudce“ využívá klavírní koncert č. 2 Rachmaninova pro trojici rytmů, které spojují scénu s postavami Watlz. [TVN]

Korejská dramata používají k přidání dramatu klasickou hudbu. Probíhající drama tvN „Ďábelský soudce“ a původní „Přesunout se do nebe“ na Netflixu, stejně jako již dokončené drama TVN „Vincenzo“ jsou některá z dramat, která prozkoumala využití klasické hudby.

Dělají víc než jen to, co už tam je. Dramatické skupiny spolupracují s hudebníky na přestavbě stávající hudby tak, aby vyhovovala jejich stylu, a nahrávali hudbu s mezinárodními orchestry.

V „The Devil Judge“ tvN hudební režisér Jung Se-rin přeskupil Rachmaninovův klavírní koncert č. 2 do tří taktů, aby hudba mohla lépe fungovat se scénou, kde herci tančí na valčík.

„Vybrali jsme hudbu, protože zvláštní melodie ukazuje nejednoznačné pocity s některými silnějšími melodiemi než jiné běžné valčíky,“ řekl režisér. „Byla použita jako hlavní píseň pro soudce Kang Yoo Han v dramatu, kdykoli měl nový plán. Chtěli jsme tedy uspořádat stejnou hudbu v mnoha různých verzích, abychom ji mohli hrát konzistentně znovu a znovu.“

Tuto píseň nahrál Český národní symfonický orchestr.

Ve čtvrté epizodě, kdy se ministryně Cha Kyung Hee trápí kvůli trestu svého syna, hraje drama Erica Satieho „Gnossiennes“.

„Díky hudbě je drama živější, aby ukázala politickou ambici ministryně i její lásku ke svému synovi, strach, který pochází ze syna, když je zatahován na místo kvůli svému trestu, a zvláštní atmosféru, kterou cítí,“ řekl Jung. řekl.

„Nová a neznámá hudba nemá velký dopad na domácí publikum a hudba, která je všeobecně známá, nepřináší více zábavy.“

„Hudba, díky níž má člověk pocit, že ji pravděpodobně už někde slyšeli, ale nepamatuje si její název, je to, co používáme, abychom se dobře hodili do scén, které v dramatu ukazujeme, aby hudba mohla nést atmosféru, jakou chceme. ukázat.“

Některá další dramata používají stávající písně spolu s již existujícími obrázky, aby byly některé scény zábavnější. V „Nicméně“ od JTBC Chopin Etude op. „Butterfly“ 25 se hrálo číslo 9 scény, když tehdejší přítel hlavní postavy Nabi, což v korejštině znamená motýl, uspořádal výstavu s uměleckými díly nesoucími její jméno narážející na nahé tělo ženy.

Hudební režisérka Kim Tae Seung z „Nicméně“ uvedla, že píseň použitá ve scéně show pomáhá vytvořit nepříjemnou náladu, když je Nabi ohromena uměleckými díly a jejím nedbalým bývalým přítelem.

„Hudba vytváří extrémnější pocity, když se naučíš název hudby,“ řekla Kim.

V Penthouse SBS hraje postava Cheon Seo-jin Listzovu transcendentální etudu č. 4 „Mazeppa“, která je o cizoložství, aby naznačila, jak se příběh vyvíjí. Ve skladbě Sky Castle od JTBC je píseň Kim Ju-yeongem od Schuberta Erlkönig, který pojednává o zlé síle, která straší děti.

Někdy je klasická hudba použita jako rekvizita, aby bylo drama zábavné. V seriálu TVN „Vincenzo“ je ve scéně použit Bachův „Chaconne“, když hlavní hrdina Vincenzo v podání Song Joong-ki zabije členy italské mafie a uteče, což přidává skvělý prvek. Později byla stejná hudba použita asi 10 sekund ve scénách zahrnujících Vincenza, což přidalo poněkud komický prvek.

TVN. Drama "Vincenzo" Hraje hudbu z opery: Cavalleria Rusticana." [TVN]

TVN drama „Vincenzo“ hraje hudbu z opery Cavalleria Rusticana. [TVN]

Hudba opery „Cavalleria Rusticana“, použitá v první scéně dramatu, pomohla vytvořit italskou atmosféru, do níž se drama odehrávalo, ale byla také použita k rozesmání domácího publika. Když se Vincenzo vrátil do Koreje a koupal se ve svém starém domě, voda se stále zastavovala a odcházela. Hudba spolu s rytmem vody, která se zastavuje a začíná, se zastavuje a hraje znovu a znovu.

Kritik popkultury Jeong Duk-hyun řekl: „Lidé obecně více dbají na důležitost režie a kvalita hudby hrané v dramatech se také zvyšuje.“

READ  Oscar 2021: The Academy odhaluje užší seznamy v devíti kategoriích

Další kritik popkultury Ha Jae-keun řekl, že televizní dramata v dnešní době používají techniky, díky nimž scény vypadají více jako ty, které jsou často k vidění ve filmech-styl, který se dobře hodí ke klasické hudbě.

S rostoucími rozpočty na televizní dramata rostou i investice do rozhodování o tom, jakou hudbu hrát. Netflix oznámil, že investuje 550 miliard (480 milionů dolarů) do vytváření místního obsahu v Koreji.

„Aby byla celková kvalita dramatu vyšší, zvýšil se také význam hudby,“ řekl představitel tvN.

„Přestože se částka, kterou investujeme do hudby, nezvýšila tak, jak se zvyšuje celkový rozpočet, hodně se zvýšila.“

Ale i při častém používání klasické hudby v dramatech projevilo zájem o hudbu pro televizi jen málo místních hudebníků nebo orchestrů. I proto tým „The Devil Judge“ požádal český orchestr o nahrání hudby.

„Pokud by se místní umělci více věnovali hudbě pro filmy nebo dramata, možná bychom měli častěji hudebníky jako John Williams nebo Joe Hisaishi“, řekl kritik popkultury Han Jeong-ho. Projekty související s populární kulturou.

„Dosud byly investice do takové hudby pro televizní práci minimální, takže místní hudebníci těmto oblastem nevěnovali velkou pozornost, ale s příchodem dalších investic můžeme očekávat, že v takových televizních dramatech uvidíme hudbu vyšší kvality.“

Autor: Kim Jong Yoon [[email protected]]

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *