Vedit Gujrati chytá Carlsena při remíze, Bragnananda prohrává s Caruanou

Vedit Gujrati chytá Carlsena při remíze, Bragnananda prohrává s Caruanou

Skvělý indický kapitán Vidit Gujrati vyrovnal světovou jedničku Magnuse Carlsena v 11. kole turnaje Tata Steel Masters Chess Championship a obsadil čtvrté místo se šesti body.

Další Ind, R Praggnanandhaa, prohrál s Američanem Fabianem Caruanou a zůstal na 3,5 bodu a dělí se o 12. místo s dalšími dvěma.

Carlsen (7,5 bodu) si udržel vedoucí pozici i přes ztrátu jasného vítězství na Gujrathi.

Nizozemec Anish Gehry utrpěl bolestivou porážku od svého krajana Jordana van Foresta a propadl se na třetí místo, zatímco Richard Rensev se po porážce Daniela Dubova posunul na druhé místo průběžného pořadí.

Ruský GM musel z akce odstoupit poté, co byl pozitivně testován na COVID-19.

Carlsen zkusil italskou hru s Nc3 proti Gujrathimu, ale indický GM testem prošel a dosáhl par.

Mistr světa však našel způsob, jak svému soupeři způsobit problémy a po chybě Gujrathiho v kroku 28 vyhrál koncovku věže. Ale chyba Nora v kroku 36 umožnila Indovi uniknout s remízou.

GM chvíli manévroval s dospívajícími Pragnanandhou a Caruanou ve zhruba stejné pozici, než se Američan ujal vedení a vyhrál ve 46 tazích.
Zbývá odehrát ještě dvě kola prestižního turnaje.

V soutěži simultánních výzev byl Ind Arjun Erigesi sám ve vedení s devíti body, o bod a půl před svým nejbližším vyzyvatelem Tai Dai Van Nguyenem z České republiky.

V jedenáctém kole se 18letý Erigesi spokojil s remízou proti Nizozemci Erwinu Lamymu v zápase na 23 tahů.

Sýrie Shekhar Ganguly, státní příslušník Erigesi, remizoval s mezinárodní dámou Polinou Shuvalovou (Rusko) a zvýšil své skóre na 5,5 bodu. Se třemi dalšími byl šestý.

Pořadí po 11. kole: Masters: 1. Magnus Carlsen 7,5 bodu; 2 – Richard Rothert 7; 3-4. Shakhriyar Mamedyarov a Anish Giri 6,5; 5-8. Vedit Gujrati, Sergey Karjakin, Andrei Espenko, Fabiano Caruana 6; 9 – Jordan Van Forest 5,5; 10 – Jan Krzysztof Duda 5; 11 – Sam Shankland 4,5; 12-14. Nils Grandelius, Bragnananda, Daniel Dubov 3.5.

READ  CZR vs MAL Dream11 Fantasy Cricket Tipy Hrát 11. hlášení o hřišti a aktualizace zranění pro zápas 7 Valletta Cupu T20 2022

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *