Světový make-up pro juniory začíná | Zprávy, sport, práce

Prospekt Buffala Sabres Isaac Rosen bude od dnešního dne členem švédského kádru, který bude hrát v roce 2022 IIHF World Junior Championships. Soubor PJ od Christiana Stormse

Mistrovství světa juniorů IIHF v roce 2022 bylo velmi očekávané se soupiskami nabitými více budoucími talenty NHL než obvykle.

Pak COVID-19 postavil svou ošklivou hlavu a vypuknutí na turnaji loni v prosinci vedlo ke zrušení akce. Sny mnoha hokejistů se rozplynuly, ale někteří z těchto hráčů dostávají šanci zahrát si na nejprestižnější juniorské hokejové akci.

Namísto toho, aby začalo 26. prosince, bude WJC 2022 restartován plně dnes a skončí 20. srpna.

Když byla akce odvolána, okamžitě se začalo diskutovat o pozdějším obnovení hry se stejnými věkovými skupinami, které by mohly znovu hrát.

V původní akci se mnoho týmů chlubilo elitními soupiskami se spoustou pozoruhodných jmen, ale kvůli různým okolnostem nebude v prosincové akci hrát mnoho hráčů. To znamená, že žádný Owen Power z Buffalo Sabres, žádný Juraj Slavkowski z Montreal Canadiens a žádný Shane Wright nebo Matty Benners ze Seattle Kraken.

Linus Sjodin, pravděpodobně Buffalo Sabres, nebyl součástí původního švédského týmu, ale získal místo pro letní make-up. PJ foto od Christian Storms

Odchod některých klíčových talentů však otevřel dveře k dalším perspektivám, včetně některých, kteří budou draftováni do draftu NHL v roce 2005.

V prosinci mělo Buffalo nejlepší vyhlídky na akci v Power a byla to pro něj skvělá příležitost ukázat, že je jedním z nejlepších hráčů, kteří nehráli naplno v NHL. I bez něj by se našla spousta fanoušků, kterým by fandili.

Vrcholem Cypressova očekávání pro tuto událost bude švédský výběr Isaaca Rosena v prvním kole roku 2021. Rosen bude mít šanci ukázat svou skórovací schopnost, která byla velkým klíčem k jeho výběru. Buffalo 14. v roce 2021. Bude to největší soutěž, kterou se svým týmem odehraje hrací doba. Pokud si nedokáže zajistit přesilovku nad Fabianem Lieselem, Oscarem Olsonem a Jonathanem Licremackiem, jeho bodové součty mohou utrpět.

READ  Šance užít si hokej a zároveň podpořit charitu

Zatímco Rosen se pokusí bojovat o zviditelnění Švédska, uchazeče o medaili, pravděpodobně by měl být jeho týmový kolega Cypress Linus Sjoden rád, že tam bude. Sjodin nebyl původně vybrán do týmu v prosinci, ale kvůli odstoupením a zraněním se výběr ze sedmého kola 2022 ocitá ve švédském týmu, který by mohl skutečně vyhrát zlatou medaili nad Kanadou.

Největším chybějícím kouskem turnaje je Ruská federace, kvůli zákazu účasti na všech akcích IIHF po invazi na Ukrajinu, ale nebudou zde žádné ukázky ruských cypřišových vyhlídek.

Jerry Kulic, pravděpodobně v Buffalo Sabres, bude reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa juniorů IIHF v roce 2022. Kulic a Alczech začínají svou soutěž dnes ve 14 hodin proti svému soupeři Slovensku. Soubor PJ od Christiana Stormse

Vzhledem k tomu, že Rusko není venku, zbývající potenciální cypřiš volí Jerryho Kuliče v prvním kole roku 2022 mimo Českou republiku. Kulič zahájí veškerou akci dnes ve 14 hodin, kdy se Češi utkají se skomírajícím rivalem, Slovenskem. Při absenci Slováků Šimona Němce, Juraje Slavkovského a Filipa Misara by měl být Kulič hvězdou show v prvním utkání.

Zatímco Češi přivedli většinu svých oprávněných hráčů, nejlepším hráčem na ledě Slovenska by se měl stát Adam Sikora, který si v roce 2022 vybral v druhém kole New York Rangers. Dalším významným jménem ve hře o Slovensko je Dalibor Dvorski, který bude mezi 10 nejlepšími výběry draftu 2023.

Dvěma největšími celky ze skupiny A by měly zůstat Kanada a Finsko, následovat je Česko a Slovensko a poté Lotyšsko.

Finsko od prosince vrátilo většinu své soupisky, ale Kanada by stále měla mít tu výhodu, že ji vede její generační talent Conor Bedard. Bedard bude první volbou na draftu v roce 2023. Má nejlepší vyhlídky na odchod ze západní Kanady a nejlepší kanadský kandidát od dob Conora McDavida. Všechno, co Beddard od prosince udělal, se zlepšuje a díky tomu se stane kandidátem na MVP turnaje.

READ  2 hráči regionu Perského zálivu se připojili k izraelskému týmu na olympijských hrách v Tokiu - J.

Bez síly v cestě bude Olin Zellweger vedoucím kandidátem na získání Kanaďanů z modré linie a Sebastian Koussa na startovním roštu staví Kanaďany před kandidáty na zlato.

Téměř každý tým od prosince po odečtení oslabil, ale žádný nebyl zraněn hůř než USA. Místo toho, aby byly ve finále týmem na kolizním kurzu s Kanadou, mohly se Spojené státy ocitnout bez medaile. Ztráta talentů jako Jake Sanderson z Ottawa Senators a Bennieres z Kraken dramaticky snižuje sílu superhvězd ve Spojených státech. Luke Hughes je nejtalentovanějším hráčem USA na turnaji, ale bude pro něj těžké dovést tento tým ke slávě.

Očekávám, že Švédsko v zápase o zlato porazí Kanadu a Finsko povede Českou republiku o bronz.

Tipuji, že nejlepším hráčem turnaje bude švédský brankář Jesper Wallstedt, nejlepším obráncem Simon Edvinsson ze Švédska a prvním útočníkem Mason McTavish z Kanady. Moje předpověď pro tým All Championship je Wallstedt pro brankáře, Edvinsson a Zellweger v obraně a McTavish, Bedard a Brad Lambert z Finska vepředu.

Dnešní aktuální zprávy a další ve vaší doručené poštěYou May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.