Dánský mužský hokejový tým ohromil Českou republiku na národním olympijském debutu – NBC Boston

Dánský mužský hokejový tým ohromil Českou republiku na národním olympijském debutu – NBC Boston

Věříte na zázraky?

No, možná to tak nebylo zcela na této úrovni. Ale ohromující středeční výhra Dánska 2:1 nad Českou republikou v jejich prvním mužském olympijském hokejovém zápase byla docela zázračná.

„Je to velký okamžik pro dánský hokej,“ řekl dánský trenér Heinz Ellers NBC po vítězství ve skupině. „Obvykle nejsme na olympiádě. V květnu jsme odehráli opravdu dobrý světový šampionát. Ale to, že jsme dokázali vyhrát zápas jako tento, nás všechny velmi vzrušuje a teď jsme velmi šťastní a hrdí.“

Mělo by to být také po velmi úspěšné premiéře na zimních hrách, protože první olympijské vítězství si na začátku týdne připsaly také dánské ženy, když porazily Českou republiku 3:2.

Dánský mužský tým vyskočil do čela brzy, když Markus Lorissen vstřelil první gól Dánska po přesměrování jeho střely do sítě v 11:21 v prvním poločase.

O několik minut později zakopal Frans Nielsen penaltu udělenou Dánsku během rychlého spěchu a zvýšil vedení na 2:0, když zbývalo 2:37 v prvním poločase.

Vedení Dánska v prvním poločase bylo zmařeno ve druhém poločase, když Roman Červenka trefil Českou republiku na 2:1. A zůstane to tak i díky brankáři Dánska Sebastianu Dehmovi, protože Česká republika porazila Dána 40:17.

Štěstí mělo i Dánsko, když střela Čecha Tomáše Kondratíka trefila břevno ve zbývajících 15 sekundách. Dosáhlo překvapivého vítězství, když Dánsko debutovalo porážkou českého týmu, který v zápasech roku 2018 skončil čtvrtý.

Další zápas Dánska bude proti Čínské republice ve čtvrtek ve 23:10 ET.

„Jsme nadšení, ale také víme, že máme před sebou několik dobrých soupeřů,“ řekl Eilers. „Teď se jen snažíme užít si ten okamžik a pak se těšíme na další zápas… Není to tak, že jsme tu dnes vyhráli a mysleli si, že jsme olympijští vítězové. Jsme realisté a víme, že musíme tvrdě pracovat a také trochu štěstí, abychom vyhrávat hokejové zápasy.“

READ  Vesna "Not Your Puppets": Otázky a odpovědi z Eurovize

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *