Vědci z University of Utah shromažďují vzorky, aby zmapovali šíření údolní horečky prostřednictvím spór nečistot

Vědci z University of Utah shromažďují vzorky, aby zmapovali šíření údolní horečky prostřednictvím spór nečistot

SALT LAKE CITY – Tým výzkumníků z University of Utah studuje respirační plísňovou infekci, která se podle nich šíří půdou a prachem v Utahu.

Vědci zatím nevědí, které oblasti státu trpí údolní horečkou, ale profesorka epidemiologie Katherine Walterová řekla, že se houba může šířit více se změnou klimatu.

Multidisciplinární výzkumný tým, včetně Waltera, se snaží zmapovat, kde může houba způsobující nemoc žít a kam se může šířit. Výzkumníci získali mezioborovou cenu za klima a zdraví ve výši 375 000 USD prostřednictvím fondu Burroughs Wellcome, aby pomohli financovat výzkum houby a zvýšit povědomí o těch, kteří jsou ohroženi infekcí.

Údolní horečku je obtížné vysledovat, protože houby, které ji způsobují, se nešíří z člověka na člověka. Roste tajně v půdě, ale nikdy se nevyskytuje nad povrchem. Příznaky onemocnění jsou podobné těm, které se vyskytují u chřipky a zahrnují únavu, kašel, horečku, dušnost, bolest hlavy, noční pocení, bolesti svalů nebo kloubů a vyrážku v horní části těla nebo nohou, podle Centers for Disease. Kontrola a prevence. ochrana.

V roce 2019 Centra pro kontrolu a prevenci nemocí nahlásila něco málo přes 20 000 potvrzených případů onemocnění, přičemž velmi málo z nich bylo v Novém Mexiku a Utahu.

„Když většina lidí myslí na houby, myslí na plísně nebo houby, což je něco, co můžete vidět,“ řekla Katrina Derrig. Derrig je ředitelem sbírek obratlovců v Natural History Museum of Utah a členem Walterova výzkumného týmu.

„Nejde ale o houbu, která by měla nějakou viditelnou plodnici. Lze ji identifikovat pouze mikroskopem, což velmi ztěžuje její identifikaci v terénu,“ řekl Derrig.

Protože údolní horečka není dobře známá, je často nediagnostikována nebo špatně diagnostikována, což může u postižených způsobit zpoždění nezbytné antimykotické léčby.

READ  Ženy po 40 letech potřebují jíst jinak. Zde je důvod a co dělat.

Podle prohlášení vydaného univerzita10 archeologů pracujících na vykopávce v severovýchodním Utahu se v roce 2001 nakazilo údolní horečkou. Údolní horečka se obvykle vyskytuje v teplejších a sušších státech a předchozí předpovědi určovaly, že houba nepřežije v půdě v Utahu kromě jihozápadního rohu státu. Utah. země, stovky mil od místa, kde sídlí archeologové.

„V poslední době došlo k neuvěřitelně extrémním změnám teploty i srážek a sucha zde na americkém západě. To vše ovlivňuje rozsah, ve kterém může houba existovat,“ řekl Walter.

Walter a Derig spolu s profesorem biologie z University of Utah Ericem Rickartem a profesorem atmosférických věd Kevinem Berrym sbírají vzorky půdy a prachu z řady klimatických zón ve státě. Vzorky budou zkoumány, aby se potvrdila DNA houby, a v oblastech se budou pátrat po stopách houby u hlodavců hrajících pod zemí, protože existuje podezření, že hlodavci přispívají k pohybu houby.

Tým se zaměřuje zejména na Washington a St. George County, protože je to oblast s nejvyšší prevalencí údolní horečky. Univerzita uvedla, že rychlá výstavba rostoucí městské oblasti vytváří v dosud nenarušených oblastech Mohavské pouště prach plný bakterií.

„Zatímco jiní vidí budoucí vývoj bydlení, vědci vidí potenciál pro významný nárůst případů onemocnění,“ uvedla univerzita.

Dramatická krajina a topografie okresu Washington zahrnují řadu mikroklimat, která mohou sloužit jako záskoky pro různá podnebí v celém státě. Pouze vzorky odebrané z okresu mohou vědcům poskytnout poměrně přesný obrázek o tom, kde se houbám v celém státě daří.

Spojením těchto informací s předpověďmi o tom, jak se bude klima v průběhu času měnit, vědci doufají, že pochopí, které oblasti jsou nyní a v budoucnu ohroženy.

„Důležitou součástí tohoto projektu je vzdělávání veřejnosti, aby věděla, co je v jejich komunitě, jaké příznaky by měli hledat a jak tomu mohou zabránit,“ řekl Perry.

READ  NASA pumpovala kolem roku 2023: Zde je důvod

Nošení protiprachových masek v suchých, větrných dnech může pomoci snížit riziko bakterií přenášených vzduchem pro ty, kteří žijí v oblastech zamořených houbami. Lékaři, kteří znají příznaky a symptomy údolní horečky, budou schopni odhalit onemocnění včas a poskytnout vhodnou léčbu.

„Protože onemocníme vdechováním spór hub v půdě, lidé, kteří pracují venku v zaměstnáních, jako je stavebnictví, zemědělství a hašení požárů, jsou vystaveni vysokému riziku infekcí a nemocí,“ řekl Walter. „Údolní horečka je rostoucí problém rovnosti ve zdraví a environmentální spravedlnosti.“

Walter dodal, že údolní horečka není jedinou nemocí, která se změní se změnou klimatu.

„Toto je jen jeden příklad infekcí, které budou a již jsou významně ovlivněny změnou klimatu, existuje mnoho dalších „Údolní horečka je jen jedním prvkem této bouře, kterou všichni prožíváme.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *