Šest milionů rodin vymaže své úspory poté, co se zvýší cenový strop energie

Šest milionů rodin vymaže své úspory poté, co se zvýší cenový strop energie

TVláda bude muset zaplatit dalších 14 miliard liber, aby zachovala stávající balíček podpory pro domácnosti ve světle nedávného zvýšení cenového stropu, uvádí IFS.

Dnešní zvýšení by zvýšilo typický domácí účet za energii od října do prosince o 490 liber ve srovnání s tím, co by bylo, kdyby se ceny nezměnily.

V květnu vláda oznámila podpůrný balíček, který tvoří zhruba tři čtvrtiny očekávaného růstu nákladů na energie v průběhu roku. To by ale nyní pokrylo pouze 47 % nárůstu.

Mezinárodní finanční služby (IFS) vypočítaly, že pokrytí stejného podílu nárůstu účtů, jak bylo plánováno v květnu, by nyní stálo dalších 14 miliard liber.

Isaac DelisterEkonomický výzkumník z IFS řekl:

Nový strop cen energií znamená, že typické účty pro tento fiskální rok budou o 27 % vyšší, než se očekávalo při oznámení posledního balíčku podpory v květnu.

Sunak navrhl dodatečné výdaje a snížení daní, které by pokryly velkou část nárůstu nákladů na energie pro nadcházející zimu.

Paní Truss navrhla pozastavení zeleného poplatku, který by měl jen mírný dopad na rodinné účty, ale dosud byla méně jasná ohledně velikosti a povahy přímé podpory, kterou bude poskytovat.

Při pohledu za letošní zimu se také zdá, že ceny energií zůstanou v příštím roce velmi vysoké, což vyvine tlak na vládu, aby v následujících měsících poskytla větší podporu.

Bez ohledu na to, kdo se stane příštím premiérem, pravděpodobně velmi brzy po nástupu do úřadu oznámí velký podpůrný balíček.

READ  Balónový festival: pohled shora

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *