Ve vesnici Louskáček se nachází dětská sada pro 375 osob | Zprávy, sport, práce

Ve vesnici Louskáček se nachází dětská sada pro 375 osob |  Zprávy, sport, práce

Nursery Madness – Broadwayský umělec George Dvorsky pózuje vedle několika svých dětských jesliček, které jsou součástí cestovatelského setu pro 375 osob, který se letos v zimě nachází ve Steubenville’s Nutcracker Village. – Christopher Dacanay

STEUBEVILLE — To, co začalo jako dětský koníček George Dvorského, se rozvinulo ve vášeň, o kterou se brzy podělí se Steubenvillem a návštěvníky vesničky Louskáček.

Dvorský je vlastníkem putovní sbírky 375 betlémů různých tvarů a velikostí, z nichž všechny zobrazují narození Ježíška. Skupina sídlící v budově Robinson Music Co První z nich, na 141 N. Fourth St., je novým přírůstkem do letošní Steubenville Nutcracker Village, která se otevře 21. listopadu a potrvá do 6. ledna.

„Pokaždé, když jsem v jiném městě (nebo) jiné zemi, hledám je.“ Dvorský řekl o své sbírce, která zahrnuje školky ze zemí jako Španělsko, Peru, Tanzanie, Švédsko a Česká republika.

Rozbalení více krabic sbírky za pomoci asi šesti lidí trvalo 9. října půl hodiny. Vše se vešlo do jednoho půjčovny a sbírka byla připravena k případnému zhlédnutí, uvedl Dvorský.

Dvorský, který sbírá školky už 45 let, řekl, že jeho láska k nim začala, když byl chlapec.

„Když jsme šli do kostela na Štědrý den ráno“ – řekl Dvorský. „Máma vzala mé bratry do auta, táta mě vzal před kostel a já jsem tam seděl a zíral na dětský pokoj, takže mě museli tahat ven. V podstatě to byla jen vášeň.“ od té doby.“

Dvorského prvním kouskem ve sbírce je třídílný cínový luk, který bude mezi vystavenými kolekcemi. Ostatní displeje se pohybují od „Autíčko“ Řekl, že velikost je až stopa. Některé získal sám, jiné dostal jako dary, včetně jednoho, který mu po své smrti odkázal bostonský přítel.

READ  Rybakina poráží Českou republiku a postoupí do třetího kola French Open | svět

Každá školka má svůj jedinečný styl, řekl Dvorský a dodal: „Vidím je jako umělecká díla.“

Eklektické, krásné a někdy i rozmarné školkové výklady jsou zobrazeny prostřednictvím gumových kačenek, Charlieho Browna, lahví Coca-Coly, automobilových dílů a sobů. Dvě kolekce háčkování a výšivek upletla Dvorského maminka a dvě další ušila a vyšila sama Dvorský.

Další je Dvorského jediná americká sada – vyrábí ji Hestia Creations v Marblehead, Massachusetts – a skládá se ze 100 jednotlivých kusů. Sbírka je každý rok aktualizována o nové kousky, řekl Dvorský, a obsahuje slavné postavy včetně svaté Terezy z Kalkaty, papeže Františka, svatého Mikuláše, Wolfganga Amadea Mozarta a svatého Valentýna.

„Můžu to zúžit na asi 10 pro své oblíbené.“ – řekl Dvorský. „Protože toho teď mám tolik, musím být opravdu selektivní. … Chci něco, co je opravdu jedinečné.“

Dvorského kamarádka, Nancy Suiter, pomohla vybalit krabice od školky. Komentář sladší, „Pro ty z nás, kteří vybalujeme, je každá krabice dárkem.“

Putovní skupina byla devět let vystavena v Dallasu a dva roky v Betlémě v Pensylvánii. Betlém byl prvním místem, kde byla sbírka vystavena, a byla tak populární, že Dvorského požádali, aby se znovu vrátil. Řekl však, že toto je první rok, kdy byla sbírka vystavena od pandemie koronaviru.

Dvorsky řekl, že se dozvěděl o vesnici Louskáčků ve Steubenville a rozhodl se tam přivést svou sbírku prostřednictvím společného přítele, kterého měl, a Marka a Gretchen Nelsonových, spoluprezidentů Nelsonových ze Steubenville a členů kulturního fondu Steubenville, který je hostitelem vesnice Louskáček. .

Dvorský říká, že místo toho, aby každý rok psal vánoční přání, vytváří seznamy skladeb 12 vánočních písní ze souborů MP3 a rozesílá je s příběhy o tom, co pro něj jednotlivé písně znamenají – jakýsi hudební adventní kalendář, kterému se říká hudební „adventní kalendář“. „12 dní do Vánoc“ – řekl Dvorský.

READ  Když byl Neeraj Chopra v roce 2019 zraněn, takto ho zachránil pastýř

Jedna z umělkyň na jeho seznamu skladeb, Debbie Rosciolelli, je přítelkyní Gretchen Nelson z vysoké školy. Když Dvorský jednou mluvil s Rosciolli o jeho sbírce, řekla Dvorskému, že rodina Nelsonových by ji možná chtěla vystavit ve vesnici Louskáček.

„V srpnu jsem šel ven a potkal jsem rodinu Nelsonových.“ – řekl Dvorský. „Viděl jsem tento prostor a myslel jsem si, že je perfektní kvůli jeho rustikálnímu nádechu. Tohle byl starý obchod s hudbou a dokonale mi vyhovoval.“

Dvorsky, původem z Irwinu v Pensylvánii, mimo Pittsburgh, je profesionální zpěvák a performer na Broadwayi, který pracoval v show, včetně „Scarlet Pimpernel“ „Pánové preferují blondýnky“ „Emoce“ A “Nejlepší malý nevěstinec v Texasu.”

Dvorsky, který trénoval na Carnegie Mellon University, řekl: „V deváté třídě jsem hrál fotbal a zlomil jsem si ruku. Potřeboval jsem dělat něco jiného, ​​a tak jsem se připojil ke sboru, abych vyplnil čas a zjistil, že umím zpívat, a zbytek je historie.“

Dvorský se rozhodl připravovat výpravu měsíc dopředu, aby se vešel do jeho nabitého programu. Tento plán zahrnuje šestitýdenní běh na Broadwayi v Judd Theatre v Portlandu ve státě Maine, který bude uzavřen dva dny před otevřením The Nutcracker Village.

Gretchen Nelson poznamenala, že tento rok si připomínáme 800. výročí prvních jeslí Narození Páně, které založil svatý František z Assisi pomocí živých zvířat v Grecciu v Itálii v roce 1223. Nelson dodal, že skupina jeslí bude mít pravidelné víkendové hodiny a bude otevřena na požádání. .

Mezi další akce naplánované ve vesničce Louskáček patří vystoupení s lampiony pro děti 3. prosince, ples Louskáčků v pátek v Cafe Leonardo a mnoho dalšího. Seznam aktivit je uveden na steubenvillenutcrackervillage.com.

Až do 21. listopadu, kdy je The Nutcracker Village oficiálně představena divákům v den zahájení, Robinson Music Co. Vybaveno páskou na oknech, aby se skrylo před těmi, kteří chtějí brzy nahlédnout dovnitř. Nelsonová řekla, že je vděčná Rocco Palumbovi, jednomu z vlastníků budovy, za ubytování pro skupinu.

READ  Ajla Tomljanovic vs Garbine Muguruza, zprávy, výsledky, výsledky, Indian Wells

Nelson řekl o pěstounských domovech, „Jsem si jistý, že lidé budou velmi nadšeni, když uvidí tyto věci. Je zde spousta opravdu jedinečných porodů.“

Dnešní aktuální zprávy a další ve vaší doručené poštěYou May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *