Omicron je náchylnější k infekci než Delta, není mírnější: Studie

Riziko opětovné infekce omikronem Koronavirus Studie ukázala, že varianta je pětkrát vyšší a nevykazuje žádné známky toho, že by byla mírnější než delta, přičemž případy narůstají Evropa A ohrožují oslavy konce roku.

Výsledky studie provedené Imperial College London byly založeny na Spojeném království zdraví Údaje Národní zdravotnické a bezpečnostní agentury o lidech, kteří byli pozitivně testováni na COVID-19 při testu PCR v Anglii mezi 29. listopadem a 11. prosincem.

„Nenašli jsme žádné důkazy (jak pro riziko hospitalizace, tak pro stav symptomů), že by omikrony měly jinou intenzitu než delta,“ uvedla studie. I když, dodala, údaje o přijetí do nemocnic jsou stále velmi omezené.

„Řízení Sérum Studie, která byla datována 16. prosince, doplnila, že případ, věk, pohlaví, rasa, asymptomatický stav, region a datum vzorku, omikron byl spojen s 5,4krát zvýšeným rizikem reinfekce ve srovnání s delta.

Vakcína Pfizer Covid-19 se podává na pop-up klinice nabízející vakcíny a přeočkování v Rosemead, Kalifornie, 29. listopadu 2021. (Frederick J. Brown/AFP přes Getty Images/Getty Images)

Ochrana, kterou nabízí předchozí infekce proti reinfekci omikronem, může být až 19 %, uvedla Imperial College (ICL) v prohlášení s tím, že studie ještě nebyla recenzována.

Vědci zjistili výrazně vyšší riziko rozvoje symptomatického omikronu než delta u těch, kteří překročili druhou dávku vakcíny o dva nebo více týdnů a dva nebo více týdnů po posilovací dávce.

Boeing přestává objednávat vakcínu pro zaměstnance

Studie zahrnovala vakcíny AstraZeneca a Pfizer.

V závislosti na odhadech použitých pro účinnost vakcíny proti epizodické infekci z varianty delta to znamená účinnost vakcíny mezi 0 % a 20 % po dvou dávkách a mezi 55 % a 80 % po posilovací dávce.

„Tato studie poskytuje další důkaz o velmi velkém rozsahu, v jakém může omicron uniknout předchozí imunitě způsobené infekcí nebo očkováním,“ uvedl vedoucí studie profesor Neil Ferguson v prohlášení ICL.

READ  Pozorování oblohy: úplněk se stane čtvrtým nejbližším bodem roku

Anthony Fauci, ředitel Národního institutu pro alergie a infekční nemoci, hovoří během tiskové konference v tiskové konferenci Jamese Bradyho v Bílém domě ve Washingtonu, DC, 1. prosince 2021. Americká centra pro kontrolu nemocí (Jim Lo Scalzo/EPA/Bloomberg přes Getty Images/Getty Images)

„Tato úroveň imunitního úniku znamená, že Omicron představuje hlavní a bezprostřední hrozbu pro veřejné zdraví.“

Ale doktor Cliff Dix, bývalý šéf britské Vaccine Task Force, řekl, že je důležité data nepřehnaně interpretovat.

„Dosažené závěry jsou založeny na předpokladech o společnosti Omicron, protože stále nemáme dostatek údajů,“ řekl Dr. Dix. „Například nemáme údaje o buněčné imunitní odpovědi, která nyní může řídit účinnost vakcín.“

„Toto je kritický předpoklad, který v modelování chybí.“

Některé závěry se podle něj liší od údajů z Jižní Afriky, kde vakcíny v současnosti dobře obstojí proti těžkým nemocem a smrti.

Očekává se, že počet případů OMICRON v USA brzy přibude, varuje šéf CDC

„V těchto modelových odhadech je obrovské množství nejistoty a můžeme si být jisti účinkem boosterů proti Omicronu, až budeme mít další měsíc faktické údaje o počtu nemocničních jednotek intenzivní péče a úmrtích,“ řekl.

Předchozí studie britského výzkumu SIREN o riziku reinfekce u zdravotníků, provedená před příchodem omikronu, zjistila, že první infekce koronavirem poskytla 85% ochranu před druhou po dobu následujících šesti měsíců.

Údaje analyzované Imperial College byly založeny na 333 000 případech, včetně 122 062 deltas a 1 846 potvrzených jako varianta viru Omicron sekvenováním genomu.

Klikněte zde pro FOX business on the go

Profesor Azra Ghani z Imperial College, který studii spoluvedl, označil studii za „nezbytnou pro modelování potenciální budoucí cesty omikronové vlny a potenciálního dopadu očkování a dalších intervencí v oblasti veřejného zdraví“.

Nová zjištění by mohla urychlit zavedení přísnějších omezení v řadě evropských zemí ve snaze zastavit šíření nové varianty.

READ  Odborníci říkají: WRAL.com: Časté nachlazení a chřipka se znovu objeví, jakmile lidé přestanou nosit masky

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.