AO Flashback: Suková zmařila grandslamovou honičku Navrátilové z roku 1984

AO Flashback: Suková zmařila grandslamovou honičku Navrátilové z roku 1984

Na začátku 80. let byla Martina Navrátilová prakticky nezastavitelná.

V roce 1983 vyhrála 86 z 87 zápasů, v sezóně, ve které vyhrála 16 titulů ve dvouhře. A po prohře s Hanou Mandlíkovou ve finále v Aucklandu v lednu 1984 byla téměř rok bez porážky.

Navrátilová dosáhla v roce 1984 Australian Open — tehdy posledního grandslamového turnaje sezóny, který začal koncem listopadu — na sérii 70 vítězných zápasů. Rozšířili to na rekord Open Era-Record 74 zápasů bez porážky postupem do semifinále v Kooyongu.

Její soupeřkou v semifinále byla česká teenagerka Helena Suková v posledním zveřejněném kompletním zápase YouTube kanál Australian Open. Každý týden je připraveno vydání několika archivních zápasů.

Navrátilová Sukovou dominovala a vyhrála všechny tři zápasy ve dvou setech. Jen tři měsíce předtím prohrála jen šest zápasů, když vyhrála čtvrtfinále US Open.

Bývalá redaktorka australského tenisového časopisu Susie Petkowski vzpomíná, že Navrátilová byla na vrcholu svých sil a blížila se k nesmrtelnosti v tenisovém sportu.

„Grand Slam byl obrovský příběh, protože Martina křižovala v šesti za sebou,“ řekl Petkowski. ausopen.com.

Šest hlavních titulů přímo pro Martinu Navrátilovou

rok

Soutěž

výsledek

1983

Roland Garros

4R

Wimbledon

vyhrál

US Open šampionát

vyhrál

Australian Open

vyhrál

1984

Roland Garros

vyhrál

Wimbledon

vyhrál

US Open šampionát

vyhrál

Australian Open

šestý

Její čtvrtý major v řadě byl v Paříži v roce 1984. A když to udělala, získala od ITF prémii ve výši milion dolarů za dosažení grandslamu, protože ITF nově definovala koncept majoru, který znamená rozmetání čtyř majorů. v libovolném pořadí.

„Důvodem je to, že se vzdali naděje, že jeden z hráčů se v kalendářním roce dostane na tradiční ligový šampionát.“ (Ale) tradicionalisté měli mrtvice, protože řekli: „Ne, tohle není Grand Slam, který vyhrál Rod Laver.“ a Don Budge a Maureen Connolly a Margaret Court “.

READ  Djokovič a Swatic postoupili na Italian Open do osmifinále

Číst dále: Čísla ukazují, že Alcaraz a Swiatek jsou favority US Open

I Martina v hloubi srdce věděla, že by musela vyhrát tradiční Grand Slam v kalendářním roce, aby byla s těmito jmény spojena, jinak by byla Grand Slamerkou s hvězdičkou.

(Na Australian Open v roce 1984) cítila tlak, ale byla absolutně na misi.Byla na tom nejlépe, bylo jí 28. Byla neporazitelná a věděla, že tohle je její šance to udělat.

„Nemohla mít větší motivaci.“

pozadí

Navrátilová tak 7. prosince vyhrála dvě hry od největšího tenisového úspěchu a nastoupila v semifinále proti Sukové, když vyhrála úvodní sadu 6:1.

Na první pohled se zdálo, že vše sleduje očekávaný scénář. Ale dělo se toho hodně.

Soková, která byla téměř o deset let mladší než Navrátilová, byla úzce spjata s dominantní mistryní hry. Její matka, mistryně ČR Věra Soková, byla trenérkou a mentorkou juniorek Navrátilové.

Věra cestovala s Navrátilovou, když byla vycházející hvězdou Přeběhli z Česka do Spojených států Během US Open v roce 1975, ještě v dobách železné opony.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *