Brno slaví Den Evropy a 20 let členství ČR v EU Akademický orchestr Janáška – Brněnský deník

Brno slaví Den Evropy a 20 let členství ČR v EU Akademický orchestr Janáška – Brněnský deník

Brno 9. května slaví Den Evropy, připomínající projev Roberta Schumana o míru v Evropě v roce 1950, různými aktivitami na Moravském Namastě, které pořádá Informační centrum Europe Direct Brno ve spolupráci s Knihovnou města Brna Jiřího Magena. Jihomoravský krajský úřad, Jihomoravský úřad pro regionální spolupráci a Eurocentrum Brno.

Posláním center Europe Direct je sdělovat informace o Evropské unii a zapojovat veřejnost do evropských problémů na místní a regionální úrovni. Centrum Brna je jedním ze 420 v Evropě a 12 v České republice a od roku 2005 sídlí v Knihovně Jiřího Mahena.

Denní program začne od 14 hodin, vystoupí Malaladha DJs a další, vědecký program od Vida! Science centrum, Módní přehlídka Střední umělecko-průmyslové školy, Soutěžní kvíz s losováním cen a diskuzí k 20 letům České republiky v Evropské unii.

Na náměstí budou také informace se zástupci několika firem a brněnských vysokých škol, zejména o možnostech práce a studia v zahraničí a inovacích a projektech, na které město Brno a Jihomoravský kraj získaly dotace z EU.

Kredit: Europe Direct Brno

Slavnosti Dne Evropy však vyvrcholí večer před Hudební fakultou JAMU, kde ve 20:00 proběhne bezplatný open-air koncert Janáčkova akademického orchestru.

V duchu Roku české hudby – letos slaví mimo jiné 200. výročí narození Petricha Smetany – koncert poctí pestrou směsici českých hudebních talentů pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera.

Vidět víc

Repertoár zahrnuje stará mistrovská díla minulosti, jako jsou slavné Slovanské tance Antonína Dvořáka, ale také hravý a experimentální „Ozvini Dance“ („Echoes Joe's Light Dance“ a Drummer Josef) houslisty Evsena Jamesinice a písně skladatelů bubeníků. . Comedy Fox“ a „Pailor“ od Yunice Pechankové, talentované studentky přírodní a filmové hudby.

V pozadí oslav Dne Evropy vystoupí i další evropští klasičtí skladatelé, mezi nimi Ital Giocchino Rossini a francouzský skladatel Georges Bizet.

V případě nepříznivého počasí se koncert bude konat ve stejný čas v Twatlo na Arli.

READ  Setkání velvyslance - prezidenta Zorabichviliho s českým prezidentem Pavlem vyvolalo kritiku ze strany místopředsedy parlamentu Volského

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *