Vyhledávač Brave vám umožní přizpůsobit výsledky

Brave Search bylo spuštěno Nová funkce, která vám umožňuje vytvářet nebo používat vlastní filtry, které mění způsob uspořádání jejich výsledků. Jmenuje se „Goggles“ a může pomoci odhalit zdroje, které možná hned nenajdete v tradičních vyhledávačích, jako je Google.

Brave má pro uživatele připraveno několik ukázek, které si dnes mohou vyzkoušet, včetně těch, které upřednostňují příspěvky z menších technologických blogů a filtrují příspěvky z více než 1 000 prohlížených webů na webu. Existuje dokonce i Goggle pro vyloučení příspěvků z Pinterestu – protože Brave jasně zná frustraci ze snahy najít obrázek a získat příspěvek na Pinterestu bez zdroje. Brave říká, že tyto brýle jsou pouze pro ilustrativní účely a vývojáři je mohou rozšířit nebo rozvětvit. Jakmile uživatelé začnou přicházet s vlastním produktem, začne tyto brýle mazat, ale doufám, že Pinterest zůstane konzistentní.

Zatímco Brave říká svůj motor, Je nezávislý na subjektech, jako jsou Google a Bing, „nemá redakční zkreslení“, což nemění skutečnost, že ve všech algoritmech jsou neodmyslitelně přítomné zkreslení. Cílem Goggles je tento problém zmírnit a v podstatě vám umožní pomoci utvářet, jaké jsou tyto předsudky.

Braveův „tech blog“ Goggles si vede překvapivě dobře.

Poté, co jsem tuto funkci sám vyzkoušel, byl jsem ohromen tím, jak dobře to ve skutečnosti funguje. Hledal jsem „AirPods Pro review“ se zapnutým filtrem „Tech Blogs“ a objevila se spousta nezávislých blogů – hrana Nikde nenalezeno. Pro srovnání jsem hledal to samé na Googlu a viděl jsem toto hrana se objevil na první stránce výsledků.

Byl jsem ale trochu zklamaný, když jsem zjistil, že vytvoření vlastních Goggles není tak snadné, jak jsem si myslel – myslel jsem zde, že můžete přepínat mezi spoustou filtrů nebo jen zadávat klíčová slova. No, ukázalo se, že je v tom nějaké kódování; Vývojáři si mohou nástroj přečíst na githubu. Zatím počkám, až někdo vymyslí Goggle, který mi umožní prohlížet články pouze ze satirických zdrojů.

Kromě spuštění Goggles Brave také oznámil, že jeho vyhledávač je mimo beta verzi a že za poslední rok zaznamenal již 2,5 miliardy vyhledávání. Brave se rychle stal švýcarským armádním nožem vyhledávačů (alespoň podle mého názoru). On ona Nová funkce Diskuse bude spuštěna v dubnu Což začalo uživatelům eliminovat potřebu přidávat „Reddit“ na konec svého vyhledávání – nyní vrací výsledky z Redditu pro související dotazy.

READ  Mario Shigeru Miyamoto, tvůrce hry, stále „závislý“ na Pokémon GO

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *