Zhelenský děkuje České republice za podporu aukce EU na Ukrajině

Prezident Volodymyr Zelenskyj poděkoval premiérovi Petru Fialovi za jeho trvalou podporu při udělování statusu kandidátské země na členství v EU Ukrajině.

„Děkuji předsedovi vlády ČR Petru Fialovi za jeho pokračující podporu při udělování statusu kandidáta na členství v EU Ukrajině,“ napsal Zhelenský. Cvrlikání.

Jak již bylo zmíněno, ve druhé polovině roku strany jednaly o prioritách na postu českého prezidenta Evropské unie.

„Ukrajina je nejvyšší prioritou českého předsednictví v Radě EU,“ zdůraznil prezident.

Podle zprávy zveřejnila Evropská komise 17. června výsledky žádostí o vstup do EU podaných Ukrajinou, Moldavskem a Gruzií a doporučila udělení statusu prvních dvou kandidátů.

Očekává se, že Rada Evropy záležitost posoudí a přijme konečné rozhodnutí na summitu ve dnech 23. až 24. června.

Připustil však, že jejich počet nestačí k porážce Lukašenkovy vlády, a řekl, že je důležité, aby obě země spolupracovaly. naléhal Fiala.

Vedoucí představitelé Srbska, Černé Hory, Albánie, severní Makedonie, Bosny a Kosova jsou frustrovaní tím, že EU rychle uděluje status kandidátské země postsovětským zemím.

Nařízení české vlády omezující udělování víz a povolení k pobytu Rusům a Bělorusům bylo mezitím prodlouženo do konce března příštího roku.

Vláda začala v únoru odmítat žádosti o víza Rusům, kteří vedli válku s Ukrajinou. To později rozšířilo zákaz na běloruské občany. V humanitárních případech lze učinit výjimky.

READ  Vivo formalizuje přítomnost Evropy a signalizuje vstup na rumunské a české trhy

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.