Ve věku 94 let umírá spisovatel Milan Kundera

Ve věku 94 let umírá spisovatel Milan Kundera

Ve věku 94 let zemřel Milan Kundera, jehož román Nesnesitelná lehkost bytí byl zpracován na film nominovaný na Oscara.

Kundera zemřel v úterý v Paříži po dlouhé nemoci, řekla Gendra Pavelková, zástupkyně Moravské zemské knihovny, českého knihkupectví, které má jeho osobní sbírku. různorodé Středa.

„Milan Kundera byl spisovatel, který oslovil celé generace čtenářů na všech kontinentech a dosáhl celosvětové slávy,“ uvedl český premiér Petr Fiala. „Zanechává po sobě nejen vynikající beletristická díla, ale také důležitou esej.“

Nesnesitelnou lehkost bytí režíroval Philip Kaufman v roce 1988 a hráli v něm Daniel Day-Lewis a Juliette Binoche. Jean-Claude Carrier a Kaufmann byli nominováni na Oscara za adaptovaný scénář a Sven Nyqvist byl nominován na Oscara za kinematografii.

Mezi další filmy inspirované jeho dílem patří Nikdo se nesměje z roku 1965 režiséra Henka Buchana, který získal Grand Prix na filmovém festivalu v Mannheimu-Heidelbergu, a film The Joke z roku 1969 režiséra Jaromila Girese, který byl uveden na filmovém festivalu v San Sebastianu. film Antonína Kachlyka „Já, truchlivý buh“ z roku 1969.

Více ke sledování.

READ  Země EU před jednáním se zákonodárci podporují plán čipů v hodnotě miliardy eur

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *