Carův potomek se stal prvním členem královské rodiny, který se od revoluce oženil v Rusku

SAINT PETERSBURG, Rusko (Reuters) – Potomek bývalé ruské císařské rodiny se v pátek oženil se svou italskou nevěstou na první královské svatbě, která se konala od ruské vlády před více než stoletím na ruské půdě.

Velkovévoda George Michajlovič Romanov svázal uzel s Italkou Viktorií Romanovnou Petarini v katedrále svatého Izáka v bývalém ruském císařském hlavním městě Petrohradu.

Propracovaný obřad provedlo ruské pravoslavné duchovenstvo a sledovaly jej stovky hostů, včetně ženichovy matky, velkovévodkyně Marie Vladimirovny z Ruska – samozvaného následníka trůnu ruské říše – a více než tuctu členů malá evropská královská rodina.

Pradědeček George Michajloviče, velkovévoda Kirill Vladimirovič, uprchl z Ruska během bolševické revoluce v roce 1917, nejprve utekl do Finska a později se s rodinou přestěhoval do západní Evropy.

Poslední ruský car Nicholas II, jeho manželka a pět dětí byli zavražděni revoluční popravčí četou v červenci 1918 ve sklepě kupeckého domu v Jekatěrinburgu, městě 1450 kilometrů východně od Moskvy.

Čtyřicetiletý George Mikhailovič se narodil v Madridu a většinu svého života prožil ve Španělsku a ve Francii.

Její otec Roberto Petarini, který sloužil v italském diplomatickém sboru, vedl 39letého Petariniho, který loni konvertoval k ruské pravoslavné víře a přijal jméno Victoria Romanovna, k oltáři.

George Mikhailovich poprvé navštívil Rusko v roce 1992 a přestěhoval se do Moskvy v roce 2019, kde pracuje na řadě charitativních projektů.

Romanovská dynastie vládla Rusku více než 300 let, než Nicholas II na počátku roku 1917 abdikoval, čímž se země dostala na cestu bolševické revoluce v listopadu téhož roku, občanské války a 70 let komunistické vlády.

Ruská pravoslavná církev v roce 2000 vyhlásila svatořečení Mikuláše II., Který byl sovětskými úřady vylíčen jako slabý vůdce.

(Reportáž Maria Vasilieva; psaní Alexandre Marrow; Editace Gareth Jones)

READ  Indické přistání na Měsíci Chandrayaan-3: jak a kdy se dívat

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *