V zákulisí s Opera Australia před první velkou zámořskou produkcí Fantoma opery

Navrhování všech 220 kostýmů, 201 paruk, klobouků, klobouků a mega koláží pro novou produkci Handa Opera pro Opera Australia (OA) pro Fantom opery Je to ambiciózní projekt i pro ty nejvýraznější designéry. Ale když uvážíte, že se tato inscenace promítá venku, na plovoucí plošině v přístavu Sydney, objeví se zcela nová řada výzev.

Měli byste vzít v úvahu vlhkost vycházející z přístavu, která způsobuje, že přirozené paruky opadávají. Pozadí opery v Sydney a mostu Sydney Harbour Bridge je ohromující, ale odvádí pozornost od dění na pódiu. Existuje trvalá slanost, která je nepřítelem přírodních vláken. Pak je tu náladové počasí v Sydney. To je předtím, než započítáte probíhající pandemii, která si vynutila mnoho z 55 OA Fantom opery Personál a posádka jsou v izolaci.

Pokud je módní scéna a módní návrhářka Gabriella Telsová znepokojivá, rozhodně si to nedovolí.

„Nevím proč,“ říká, „ale tyhle věci mě příliš netrápí.“ velký listSměje se. „Uvidíme, jak dopadneme. Pokud jste připraveni a víte, co bude fungovat a co ne – a ne všechno bude fungovat – pak [you’ll be okay]. „

Návrhář českého původu není žádný začátečník. Telsova žila a pracovala tři roky v České republice a začátkem tohoto měsíce se vrátila do Austrálie, aby na ní pracovala duch. Nedávno jsem pracoval na nové avantgardní hudební adaptaci Popelka Andrew Lloyd Webber Opravdu užitečná skupina v londýnském West Endu; Nová produkce od labutí jezero s bývalým australským uměleckým ředitelem a choreografem Davidem McAllisterem pro Finský národní balet; A Louskáček Hongkongský balet.

Ale toto je poprvé, co navrhla scénu pro jeviště dvaapůlkrát větší než kterákoli krytá scéna na světě; Takový, který nemá stěny ani strop. Ve skutečnosti jde o první větší zahraniční produkci úžasně populární show Lloyda Webbera v 35leté historii hudby.

READ  Policie střílí slzným plynem a vodním dělem na demonstranty proti omezením COVID-19

V inscenaci OA vystupuje 45členný štáb spolu s 27 členy Australského operního orchestru, kteří oživují úžasný svět pařížské opery – zdánlivě pronásledovaný tajemnou, strašidelnou a náročnou přízračnou přítomností usilující o převrat. Genius Kristen to daroval hvězdě.

Jak se Christine zamiluje do Raoulta, patrona operního domu, dění v pařížské opeře se stává zlověstnějším a publikum je vtaženo hlouběji do temného, ​​ale ubohého světa Fantoma. Zčásti milostný příběh a zčásti gotický horor, inscenace i dnes přitahuje pozornost diváků. (Je to nejdéle běžící show v historii Broadwaye.)

Tylesova inscenační design vychází z přístavní atmosféry a potřebuje pracovat s úchvatným pozadím, nikoli proti němu. „Vždycky soutěžíte s krajinou, což je jedna z výzev, protože je hezké dívat se na přístav, ale ztrácíte pozornost z pohledu publika,“ říká a upozorňuje na důležitou roli světelného designéra Nicka Schleibera v upoutat pozornost na představení.

Publikum také sedí dále od jeviště než na tradičním pódiu, takže barvy a siluety by měly být větší a výraznější. Bez ohledu na strašlivé záplavy bude většina povětrnostních podmínek absorbována, takže kostýmy musí odolat dešti. Rychleschnoucí syntetická vlákna jsou preferována před přírodním hedvábím nebo sametem a podobně syntetické jsou i paruky. Samotné pódium se oškrábe a pokryje hrubým smirkovým papírem, aby večer neklouzalo. „To znamená, že nemůžete lidi přimět klečet, protože by sundali tělo.“ [their knees]“ říká Telsová.

Zatímco Tylesova je navržena kolem svého jedinečného prostředí, respektuje původní návrh držitelky ceny Tony Marie Bjornsonové (OA uvede původní inscenaci v Opeře v Sydney v srpnu).

„Když odehrajete takovou ikonickou show, nechcete zklamat lidi, kteří se na ni budou dívat duchpak jim dejte něco úplně jiného…takže je to rovnováha mezi respektováním původního designu a snahou dát tam svou vlastní věc,“ říká Telsová.

READ  Česká policie a vojáci kvůli viru ukládají cestovní omezení

Návštěva módního oddělení OA odhaluje nepřeberné množství typických doteků Tylesové, od krásných pokrývek hlavy vyrobených z peří vylepšených zlatou fólií a miniaturních létajících ozdobných plesových sukní až po náladové kostýmy medvěda a tygra a úžasné šestimetrové oblečení – vysoké schodiště . Lustr, notoricky známý tím, že dopadá na zem, je úchvatnou replikou lustru z Opéra Garnier v Paříži, měří čtyři metry na výšku a šířku a obsahuje 80 žárovek.

Všechno je na palubě v zákulisí, s očekávaným velkým počtem zaměstnanců dílen v karanténě kvůli Covidu, stejně jako zpožděné materiály a kostýmy pocházející až ze Spojených států, Německa, Thajska a dokonce i Ukrajiny a Lismore.

„Pomáhají nám i dozorci, protože za námi hodně běháme,“ říká Telsová. „Nějak najdeme cestu. Je to realita, ve které právě teď žijeme.“

Opera Handa v přístavu Sydney – Fantom opery Probíhá od 25. března do 24. dubna v Mrs Macquaries Point.

opera.org.au

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.